Son Dakika

• No Posts Found

SANAYİ SİTESİ KAVŞAĞI ULAŞIMA KAPANDI


İsmail ERAVCI-ÖZEL

Söke Milas Çevre yolunda asfaltlama çalışmaları sürerken, hafta sonundan itibaren sanayi sitesi kavşağı ulaşıma kapatıldı. Çevre yolunda araç trafiği karıştı.

Söke Milas Çevre yolunda çalışmalar yaklaşık 6 aydır devam ediyor. Çalışmaların uzaması çevre yolu üzerindeki esnafları sıkıntıya sokuyor. İş yapamamaktan şikayet eden esnaflar sanayi sitesi kavşağı konusundaki belirsizliğin giderilmesini istiyorlar. Hemen her yetkiliden ayrı ses çıkarken sanayi esnafında endişe her geçen gün artıyor.

Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu geçtiğimiz hafta Perşembe günü Söke sanayi sitesine ziyaret eden AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’e sorunu aktardıklarını belirterek “O gün Karayolları Şube müdürü de çalışmaları yerinde görmek için Söke’ye gelmiş. Ömer Özmen karayolları şube müdürü ile kavşak konusunda görüştü. Ancak  şube müdürü sorunu Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün çözeceğini söyledi. Şimdi ilçe yönetiminin Karayolları Bölge Müdürlüğünden randevu almasını bekliyoruz. Eğer randevu alınırsa sorunu bir kez daha Bölge Müdürüne ileteceğiz. Şu anda çevre yolu çalışması projede planlandığı şekliyle devam ediyor. Sanayi sitesine Aydın istikametinden gelişte giriş var. Ancak çıkış yok. Çalışmalar çok ağır gittiği için sık sık kazalar meydana geliyor. Bir an önce çalışmaların tamamlanması gerekiyor. Çevre yolunda çalışma yaklaşık 6 aydır devam ediyor. Herkes farklı şey söylüyor ama çalışma planlandığı gibi devam ediyor. Belirsizlik var. Hafta sonu itibariyle çevre yolu sanayi girişi ulaşıma kapatıldı. Karayolları bir an önce düzenleme çalışmasını bitirmek amacıyla işi hızlandırdı. Şimdi kavşak konusu ne olacak bilmiyoruz. Bu arada AK Parti İl Başkanı Özer Özmen konunun acil olduğunu belirterek Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yapılacak görüşmenin mümkün olan en kısa zamanda yapılmasını istedi. Ömer Özmen ayrıca sanayi kavşağına döner kavşak yapılmasının ihtiyaç olduğunu söyledi. Önümüzdeki günlerde nasıl bir sonuç çıkacak şimdilik belli değil. Ancak sanayi kavşağı yapılmadığı takdirde şehir içi trafiğine iş makineleri de katılacak. Zaten sıkıntılı olan şehir içi trafiği daha da sıkıntılı hale gelecek. Sanayi kavşağı konusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her platformda konuyu gündeme getiriyoruz. Geldiğimiz noktada tam bir belirsizlik var.”dedi.

Çevre yolundaki düzenleme çalışmalarının sadece sanayi esnafına değil, yol kenarındaki çöp şişçilerde çalışmanın uzamasından etkilendiklerini dile getirdiler. Çevre yolu çalışması ile birlikte işlerinde yüzde 50’nin üzerinde bir azalma olduğunu söyleyen çöp şişçiler iş olmadığı için çalışan sayısını da azaltma yoluna gittiklerini söylediler.  15 kişinin çalıştığı bir iş yerinde 10 kişinin işine son verilmek durumunda kalındığı belirtilerek “Bugün pazartesi. Saat 15.00 oldu. Henüz daha siftah yapmadık. Aylardır bu böyle. Bir an önce çalışmanın bitirilmesini istiyoruz. Buraya gelmek için sanayi içinden gelmek gerekli. Bu şartlarda hiç kimse buraya gelmez. Kavşak olmaması en fazla bizi etkileyecek.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.