Son Dakika

• No Posts Found

ABDURRAHMAN ÖZ KİSİR ÇAYI YATAK ÇALIŞMASINI YERİNDE GÖRDÜ

İsmail ERAVCI-ÖZEL

AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, geçtiğimiz günlerde çalışmalarına başlanan Kisir Çayı yatak açma çalışmalarını yerinde g
ördü. AK Parti Söke İlçe yönetimi ile birlikte mahalle gezileri kapsamında Kisir ve Nalbantlar mahallelerine ziyaret eden Abdurrahman Öz çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Kisir Çayı ıslah çalışmaları nedeniyle Kisir Mahalle Muhtarı Baki Suna ve Nalbantlar Mahalle Muhtarı Ünal Musacalı Abdurrahman Öz’e teşekkür ettiler.

Kisir Çayı yatak ıslah çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Nalbantlar Muhtarı Ünal Musacalı “Milletvekilimiz Abdurrahman Öz, ilçe yönetimi ile birlikte mahallemize ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Kisir Çayı çalışmalarını gösterdik. Yatak temizliği sırasında yapılması gereken eksikleri milletvekili Abdurrahman Öz’e iletti. Kisir Mahalle Muhtarımızda geldi. Ben milletvekilimize sorunları anlattım. Şu anda toplulaştırma tam olarak bitirilmedi. Henüz daha toplulaştırma sonrası tapularımızı almadık. Tapu olmadığı için Kisir Çayı yatak çalışmasında arazi sahipleri ile sorunlar yaşanıyor. Bir an önce tapularımızı bekliyoruz. Tapularımızı alırsak çalışma daha hızlı yürüyecek. Bu durum Nalbantlar bölgesinde fazla yok. Kisir bölgesinde daha fazla. Biz bir an önce tapuların verilmesini istedik. Kisir Çayının kıvrımlı olan yerleri düzleştiriliyor. Çalışma tamamlandığında Kisir Çayı taşkınları minimuma inecek. Biz Abdurrahman  Öz’den Kisir Çayı üzerine köprü yapılması talebinde bulunduk. Abdurrahman Öz bize öncelikle yatak çalışmasının tamamlanıp kenarlarına taşlama işlemi yapılacağını belirterek daha sonra sıranın köprüye geleceğini söyledi. Kisir Çayı yatak çalışması küçük sıkıntılar dışında kesintisiz devam ediyor. Ben milletvekilimize teşekkür ediyorum. Kisir Çayından kaynaklı taşkın çilemiz sona erecek. Kışın tarlalarımız göl olmayacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.