Son Dakika

• No Posts Found

3 NESİL BİRARADA TENİS


İsmail ERAVCI

Aydın Küçükler ligi Masa Tenisi ligi maçları başlarken, 3 nesil bir arada mücadele etti. Tenis Antrenörü Servet Aydın, kızı Vicdan ve torunu ile aynı turnuvada mücadele etti. Gençlik ve Spor Hizmetleri takımı birinci olurken, Servet Aydın, Söke Halk Eğitim Merkezi kursiyer öğrencileri ile katıldığı Küçükler liginde erkek takımı 4. olurken, kız takımı 5. oldu.

Pazar günü yapılan Aydın Küçükler Masa tenisi ligi Pazar günü başladı. Pazar günü yapılan maçlar sonucunda Küçükler Masa Tenisi ligi ilk yarısı tamamlandı. Yapılan maçlar sonucunda kızlarda ve erkeklerde Aydın Gençlik ve Spor Hizmetleri takımları birinci olurken, yaklaşık 4 ay önce Söke Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı masa tenisi kursu öğrencileri ile katılan Servet Aydın erkek takımı kıl payı üçüncülüğü kaçırdı ve 4. oldu. Servet Aydın, Küçükler Masa Tenisi liginde kendisi gibi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünde antrenör olan kızı Vicdan Aydın’ın takımı ile mücadele etti. Birbirinden sevkli maçlar oynandı.

Servet Aydın Küçükler Masa Tenisi ligine 3 takımla katıldı. Kızlardan 1 takım, erkeklerden iki takım oluşturan Servet Aydın takımının masa tenisi geçmişinin 4 ay olduğunu belirterek, önümüzdeki yıllarda çok daha fazla başarılı olacaklarını söyledi. Aydın Küçükler Masa Tenisi liginde 9-13 arasındaki sporcuların mücadele ettiğini söyleyen Servet Aydın “Kızım Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nde masa tenisi antrenörü olarak çalışıyor. Onların takımları hem erkeklerde hem de bayanlarda şampiyon oldu. Kutluyorum. Biz ise çok yeni bir takımız. Sporcularım daha 4 aydır masa tenisi oynuyor. Bilindiği gibi 4 ay önce Söke Halk Eğitim Merkezi masa tenisi kursu açtı. Bu kursların hocalığını ben yapıyorum. Önümüzdeki yıllarda çok daha başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. 4 Aylık masa tenisi geçmişimiz olmasına rağmen erkeklerde A takımımız 4., kızlarda 5. olduk. Bu büyük başarıdır. Bununla yetinmiyoruz. Küçükler Masa tenisi ligi ikinci yarısında A takımı olarak hedefimiz ikinci veya 3. olmak.”dedi.

ANNESİNİN DEĞİL,

DEDESİNİN TAKIMINI SEÇTİ

Masa tenisi denince Söke’de akla ilk gelen isim Servet Aydın oluyor. Servet Aydın Pazar günü Aydında Halk Eğitim Kursiyerlerinden oluşturduğu Söke Belediye Masa Tenisi takımı ile Küçükler Masa Tenisi liginde kızı Vicdan Aydın’a karşı mücadele etti. Servet Aydın’ın takımında torunu Aras’ta yer aldı. Aras annesinin takımında değil, dedesinin takımında, annesinin takımına karşı mücadele etti. Böylece Aydın Küçükler Masa Tenisi liginde 3 nesil bir arada birbirlerine karşı mücadele etti. Servet Aydın Pazar günü kendisinin veteranlar da mücadele edeceğini belirterek, hedefinin şampiyonluk olduğunu sözlerine eklemeyi ihmal etmedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.