SANAYİ KAVŞAĞI KAPANDI


İsmail ERAVCI -ÖZEL

Uzun süredir özellikle sanayi esnafı ve bölgedeki çöp şişçilerin gündemini meşgul eden sanayi kavşağı kapatıldı. Sanayi Caddesi  karşısındaki kavşakta orta bölüm kapatıldı. Şu anda kapatılma nedeniyle araçlar transit gelip geçiyor.

Sanayi esnafları, kavşağın kapatılması durumunda özellikle Söke şehir içi trafiğin sıkışacağı gerekçesiyle kavşağın kapatılmasına karşı çıkıyorlardı. Sanayi esnafları özellikle yazın yoğunlaşacak olan trafikte iş makinelerinin ovaya inmek için çevre yolunu kullanmayacakları, şehir içini kullanacakları iddialarını gündeme getiriyorlardı. İş makineleri ile çevre yolunu kullanmanın yasal olmadığını dile getiren Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş “ Söke önemli bir tarım memleketi. Çevre yolu şehrin içinden geçiyor. Söke Sanayisini ikiye bölüyor. Kavşağın kapanması ile alt sanayiye gelen iş makinesini üst sanayiye geçirmek mümkün değil. Alt sanayiden üst sanayiye geçmek için önce Muradiye kavşağına gitmek gerekli. Yazın trafik yoğunluğunda bu sıkıntı yaratacak.İş makinelerinin arkasında römork veya gübre ilaç makineleri ile çevre yoluna çıkmaları trafik kuralları bakımından yasak. Cezası büyük. Trafik kazasına karıştığında direk iş makinesi sürücüsü sorumlu. Kavşağın kapanması ile sıkıntı artacak.  Kavşak açılmayacaksa mutlaka daldı, battı şeklinde bir uygulama yapılmalıdır. Tarım alet ve makinelerini sanayiye getirmek, götürmek sıkıntı olacak. Kavşak kapatılmış durumda. Sıkıntıları hep birlikte önümüzdeki günlerde yaşayıp göreceğiz. Şu anda kavşaktan artık araç giriş çıkışı sıkıntılı bir durum aldı.”dediler.

Belediyenin yan yollar yapmaması sıkıntıyı giderek artırıyor. Kavşağın kapanmasıyla nasıl bir düzenleme yapılacağı merakla bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Söke’ye gelen Karayolları 2. Bölge Müdürü kavşağın kapanacağı konusunda ipuçlarını vermişti.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.