Son Dakika

• No Posts Found

Alparslan Türkeş, Aydın’da anıldı

(İHA) – MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, Aydın’da MHP İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları ve MHP’li belediyelerin ortaklaşa düzenlediği etkinlikle anıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu Alparslan Türkeş’in vefatının 20.yılı münasebetiyle Aydın Beycamii önünde, Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanlığı, Aydın Ülkü Ocakları, Nazilli, Germencik ve İncirliova Belediyesi tarafından tavuklu pilav ve ayran hayrı yaptı. Beycami önündeki hayra MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Aydın Ülkü Ocakları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Alparslan Türkeş’in gençliğin, bozgunculuğa, tembelliğe, ahlâksızlığa ve cehalete karşı hep savaş halinde olmasını istediğini belirtti. Pehlivan, “Başbuğumuz Alparslan Türkeş Allah’a olan inancın, devlete olan bağlılığın, millete olan itimadın birbiriyle nasıl çatışmadan, ahenk içinde bulunacağını göstermiştir. Gençliğin, bozgunculuğa, tembelliğe, ahlâksızlığa ve cehalete karşı hep savaş halinde olmasını istemiştir. Kendi hayatında asla yılgınlığa yer olmamış, dalgalı, fırtınalı geçen ömrü boyunca, herkesin düştüğü yerde ve zamanda kalkıp yürüyebilmiştir. Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler ; Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ’in hepimize örnek olan ‘temsil edici şahsiyetini’ kavrayıp; mücadele ile geçen, akla, bilgiye, çalışmaya ve millet yolunda sürekli hizmet üretmeye yönelmiş hayatını örnek almıştır. Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler; merhum Liderinden devraldığı mukaddes bir emanet olan bu kutsal davayı, bu mefkureyi kıyamete kadar yaşatmak azim ve kararlılığındadır. Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler; bu ülkeyi karşılıksız sevmiştir. Başta aziz Başbuğu Alparslan Türkeş olmak üzere hayatını vatanı ve Türk Milleti için vakfetmiştir. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir.

‘Önce ülkem’ diyen Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler, ülke sorunlarını aşmanın yolunun, ihtilafları derinleştirmek, kavgaları kızıştırmak, insanlarımızı birbirine düşürmek gibi yöntemlerle bulunamayacağını; aksine, toplumda uzlaşma, hoşgörü, dayanışma ve yardımlaşmayı sağlayarak gerçekleştirilebileceğini savunmaktadır. Bu ülküleri bize kazandıran Başbuğumuz Alparslan Türkeş’tir. Bu vesile ile kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecek olan Başbuğ’umuz merhum Alparslan Türkeş ‘i ve aziz ülkü şehitlerini saygı, sevgi minnet ve rahmetle yâd ediyorum. Kabrinin nur, mekânının Cennet olmasını Cenâb-ı Allah(c.c)’tan niyaz ediyorum.Ruhu şad olsun” dedi.

“O bizim için dünyanın en mümtaz şahsiyetlerinden bir tanesidir”

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Alparslan Türkeş’in gösterdiği yolda yürüdüklerini ifade ederek, “Bizim bugünlere ulaşmamızda, Türkiye Cumhuriyeti’nde Cumhuriyete sahip çıkan bu memleketin bugünlerine sahip çıkan böyle bir neslin yetişmesine en büyük katkısı olan, bizim bu konudaki cennet mekan ömür boyunca hep yad ettiğimiz Başbuğumuzun sayesinde bugün buralardayız. Allah rahmet eylesin. O bizim için unutlulması mümkün olmayan dünyanın en mümtaz şahsiyetlerinden bir tanesidir. Onun bize gösterdiği bu yüce yolda hayatımızı vakfettik. Bu yolda dümdüz yürüyebilmek için çalışıyoruz. Memleketimizin içine düştüğü son yıllarda gördüğümüz sıkıntıları aşmak içinde yine o nun bize hayat boyu gösterdiği doğru yolda düzgün bir şekilde hayatımızı sürdürerek, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet muhafaza ve müdafa edilmesi noktasında hayatımızı sürdürme gayreti içerisindeyiz. Bugün il başkanlığımızın rehberliğinde tüm ülkücü camia ve partililerimiz burda, Başbuğumuzu yad etmek için toplandık. Allah cümlemize sağlık sıhhat içerisinde ömür boyunca Türk Milletine hizmet eden hizmetkarlardan eylesin” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.