Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE YAN SAHA CIVIL CIVIL

 

İsmail ERAVCI

Şu günlerde Söke yan saha çocuk sesleri ile cıvıl cıvıl. Akşama kadar hiç boş kalmıyor. Öğleden önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kaymakamlık kupası maçları oynanırken öğleden sonra Aydın amatör ligi maçları oynanıyor.

Hafta boyunca Söke yan saha hiç boş kalmadı. Günde 7 maç oynandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kaymakamlık Kupası nedeniyle öğleden önce 4 maç yapılırken, öğleden sonra Aydın ASKF bünyesinde U11 ve U12 kategorilerinde günde 3 maç yapıyor. Söke yan sahada saat başı mutlaka bir maç oynanıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kaymakamlık Futbol turnuvasında bugün finale çıkan takımlar belli olacak. Öğleden sonrada U11 takımlarının mücadelesi yapılacak. Dün U12 kategorisinde Söke Gençler Birliği Kuşadasıspor, Kuşadası Küçük Ada- Didim Belediyespor ve Adagücü –Kuşadası Trabzon Gençlik maçları oynanırken, bugün U11 kategorisinde maçlara devam edilecek.

U11 kategorisi maçları Söke yan sahada bugün saat 16.00’da başlarken ilk maç Söke İdmanyurdu ile Kuşadası Trabzon Gençlikspor arasında oynanacak. Saat 17.00’de Adagücüspor ile Kuşadasıspor karşılaşması yapılacak. Günün son maçı saat 18’de Söke Gençler Birliği ile Didim Belediyespor arasında oynanacak.

Futbolseverler yan sahanın bu kadar ilgi görmesine rağmen küçük portatif bir tribün dahi yapılmadığını belirterek “Tribünsüz stad olmaz. Söke yan sahada tribün yok. İnsanlar çocuklarının maçlarını ayakta tel örgüler arasından seyrediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürlüğünden yan sahaya tribün yapılmasını istiyoruz. Stad Kasım ayında bakıma alındı. Tribün yapılır diye sevinmiştik. Ancak yapılmadı.  Böyle bu durum nereye kadar gider bilmiyoruz. Maç izlemek aslında bir keyiftir. Söke yan sahada ise maç izlemek bir çile. İlgililerden ve yetkililerden rica ediyoruz, lütfen yan sahaya tribün yapsınlar. Bizler için futbolu zevk alarak seyredelim. Saatlerce ayakta maç seyredilmiyor.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.