Son Dakika

• No Posts Found

Jandarma sahte içkiyi samanlıkta yakaladı


İsmail ERAVCI

Aydın İl Jandarma Komutanlığına bağlı Bozdoğan İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş timlerince, Bozdoğan İlçesi Haydere mahallesinde sahte alkol imalatı yapıldığı ihbarı üzerine yapılan operasyonda çok sayıda kaçak içki ele geçirdiği belirtildi.

Aydın Valliğinden yapılan açıklamada “Yapılan araştırmalar sonucunda, Haydere mahallesinde ikamet eden Ş.Y. isimli şahsın kaçak alkol imalatı ve satışı yaptığı tespit edilmesi üzerine, 13 Nisan 2017 tarihinde adli makamlardan alınan arama kararı ile Ş.Y. isimli şahsa ait ev ve eklentilerinde arama yapılmıştır.

Yapılan arama neticesinde; samanlık olarak kullanılan bölümde, (4) adet 1.000 litrelik beyaz renkli plastik bidon içerisinde, (1) adet 1.000 litrelik mavi renkli plastik bidon içerisinde, (30) adet 100 litrelik mavi renkli bidon içerisinde, (5) adet 20 litrelik bidon içerisinde ve 1, 1.5 ve 2 litrelik pet şişelerde (toplam 10 adet) kaçak üretim yapılarak şatışa hazır halde bulunan toplam 4.500 litre kaçak şarap ile evin yatak odasında, (1) adet ruhsatsız av tüfeği ve (1) adet faturasız kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir.

Şüpheli Ş.Y. isimli şahıs ifadesinin alınmasına müteakip adli mercilerin talimatı ile  serbest bırakılmıştır. Aydın il jandarma komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumlulukların bir gereği olarak, aydın ilinde suç ve suçlularla mücadele için gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, suç ve suçlularla mücadelede gerekli çalışmalar aralıksız olarak devam etmektedir.”denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.