Son Dakika

• No Posts Found

BAŞKAN’DAN SÜRÜCÜLERE UYARI


İsmail ERAVCI 

Söke önemli pamuk üretim merkezlerinden biri. Nisan ayında başlayan tarım sezonu Kasım ayı ortalarına kadar sürüyor. Söke ve Didim ovaları yaklaşık 400 bin dekar alana sahip. Bu alanın yaklaşık 380 bin dekarına pamuk ekimi yapıldığı için şu günlerde Söke ve çevresindeki yollarda başta traktör olmak üzere çok sayıda tarım alet ve makinelerini görmek mümkün.

Nisan mayıs aylarında turizm sezonunun da başlamasıyla birlikte yollarda trafik hareketliliği neredeyse 3’e katlanıyor. Söke Milas, Söke Güllübahçe, Söke Bağarası karayollarında bu trafik hareketliliği ile birlikte trafik kazaları da kaçınılmaz oluyor. Söke Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş sürücüleri uyararak, Söke ve çevresinde yavaş seyretmeleri ve dikkatli olmalarını istedi. Refik Karataş özellikle Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına dikkat çekerek “Bu aylar trafik akışının oldukça yoğun olduğu aylar. Söke ovasında iş başladı. Çiftçi tarlasına bir an önce pamuk ekmek istiyor. Zamana karşı yarışıyor. Bundan dolayı 24 saat çalışıyor. Traktörler yeni servisten çıksa bile özellikle elektrik donanımlarında arızalar oluyor. Bu durum geceleri daha fazla tehlike yaratıyor. Arka ışıklar yanmadığı için arkadan hızla geçen araç öndeki iş makinesini görmediği için çarpabiliyorlar. Geçtiğimiz yıllarda bu şekilde çok sayıda trafik kazası yaşandı. Geceleri çok büyük sıkıntı yaşanıyor. Büyük bir süratle gelen araç öndeki traktörü fark ettiğinde iş işten geçmiş oluyor. Çünkü o hızla duramadığı için önündeki traktöre çarpıyor. Can ve mal kayıpları yaşanıyor. Araziler düz yol olmadığı için ışık istemlerinde arızalar fazla oluyor. Bundan dolayı Söke Bölgesinde sürücülerin çok daha dikkatli olmalarında fayda var. En fazla trafik kazası yaşanan ayların içindeyiz. Aman dikkat diyorum. Tatile giderken veya sevdiklerinizi ziyaret ederken hayatınızı karartmayın.”dedi.

Refik Karataş, çevre yolunda çalışmaların devam ettiğini belirterek “Çevre yolunda da hergün küçük çaplı trafik kazaları yaşanıyor. Yenidoğan Mahallesi ile Söke Bölge Trafik istasyonu arasında kalan bölümde kavşak yok. Burada yol çalışmaları nedeniyle trafik akışı iyice sıkışmış durumda. Milletvekilleri ile yaptığımız görüşmelerde sanayi kavşağı konusundaki sorunun çözüldüğünü söylediler. Bizlerde bekliyoruz. Çalışmanın bir an önce bitirilip çevre yolunun trafiğe açılmasını istiyoruz. Ben sürücülere bir kez daha uyarıyorum, yol üzerinde bulunan trafik levha ve işaretlerine uymalarını tavsiye ediyorum. Çünkü trafik levha ve işaretlerine ne kadar uyarlarsa o oranda hem kendi canlarını hem de sevdiklerinin canlarını tehlikeye atmazlar. Güvenli sürücü olmanın yolu dikkat ve sabırdan geçiyor.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.