Son Dakika

• No Posts Found

BEHİYE HANIM ORTAOKULU ŞAMPİYONLUKLARI KİMSEYE BIRAKMADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Kaymakamlık Futbol Turnuvasında Behiye Hanım Ortaokulu hem küçüklerde hem yıldızlarda şampiyon oldu.

İsmail ERAVCI

Yaklaşık 1 aydır devam eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Kaymakamlık kupası turnuvası dün sona erdi. Dün saat 10.00’da başlayan maçlarda 1.lik ve 3.lük maçları oynandı.

Günün ilk maçı minikler kategorisinde 3. lük maçı oynandı. Yarı finalde rakiplerini yenilen Atatürk ortaokulu ve Sazlıköy Hacı Halil Paşa ortaokulu karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçta Atatürk Ortaokulu, Sazlı Hacı Halil Paşa ortaokulunu 1-0 yendi. Şampiyonu belli edecek maçta ise finale yükselen Behiye Hanım Ortaokulu ile Amerikan Kültür Koleji arasında oynandı. Ortaokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin oynadığı maç büyük bir mücadele içinde geçti. Her iki takımında hocaları saha kenarında en az öğrenciler kadar heyecan yaşadılar. Behiye Hanım Ortaokulu ikinci yarıda Çınar’ın golü ile 1-0 öne geçti. Maçın geri kalan bölümünde Amerikan Kültür Koleji öğrencilerinin çabaları sonucu değiştirmedi ve maç Behiye Hanım Ortaokulunun 1-0 galibiyeti ile sona verdi.

Böylece 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Kapsamında küçükler Kaymakamlık turnuvasında şampiyon Behiye Hanım Ortaokulu olurken ikinci Amerikan Kültür Koleji, üçüncü Atatürk Ortaokulu ve 4. Sazlı Hacı Halil Paşa Ortaokulu oldu.

Daha sonra yıldızlar kategorisi maçlarına geçildi. Saat 12.00’de yarı finalde rakiplerine yenilen Atatürk Ortaokulu ile Fatih Ortaokulu karşı karşıya geldi. Üst düzey mücadelenin yaşandığı maçta Atatürk Ortaokulu Fatih Ortaokulunu 2-1 yenmeyi başardı ve turnuvanın 3. oldu.

ŞAMPİYONU PENALTILAR

BELİRLEDİ

Daha sonra şampiyonluk maçına geçildi. Behiye Hanım Ortaokulu ile Batı Söke Çimento ortaokulu arasındaki maç büyük bir mücadeleye sahne oldu. Geleceğin yıldız adayları sahada profesyonel futbolculara taş çıkarttılar. Maç çok hızlı başladı ve Batı Söke Ortaokulu maçın henüz 10. dakikasında 1-0 öne geçti. Gölün hemen 1 dakika sonrasında Behiye Hanım Ortaokulu golü buldu ve durumu 1-1’e getirdi.

Maçın ilerleyen dakikalarında her iki takımda girdiği gol pozisyonlarından yararlanamadı. Maç 1-1 sona erdi. Daha sonra 10 dakika uzatma bölümü oynandı. Uzatma bölümünün ikinci yarısında Behiye Hanım Oraokulu 1-0 öne geçti. Batı Söke bu golü santra ile birlikte cevap verdi. Santradan aldığı topla ceza sahasına giren Adem’in yarattığı pozisyonda Batı Söke Çimento ortaokulu beraberlik golünü buldu. Maç 2-2 sona erdi.

Maçtan sonra penaltı atışlarına geçildi. 5 penaltıdan 4’ünü golle sonuçlandıran Behiye Hanım Ortaokulu şampiyon oldu. Yıldızlar kategorisinde Behiye Hanım şampiyon olurken, BatıSöke Çimento Ortaokulu ikinci, Atatürk Ortaokulu 3. ve Fatih Ortaokulu 4. oldu.

Dereceye giren okullara kupalarını İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve okul müdürleri verdi. Söke’de 9. su yapılan turnuvanın başka hiçbir ilçede yapılmadığı belirtildi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü yaptığı konuşmada, oynanan futboldan büyük zevk aldığını belirterek, sahada mücadele, hırs ve çentilmenliğin en güzel örneklerinin verildiğini söyledi. Öğretmenler önümüzdeki yıl yapılacak turnuvaya şimdiden hazırlıklara başlayacaklarını söylediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.