Son Dakika

• No Posts Found

MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk: “YEREL YÖNETİM VATANDAŞIN BEKLEDİĞİ HİZMETİ VEREMEDİ”


İsmail ERAVCI

MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, yerel yönetimin 30 Mart 2017 tarihi itibariyle 3. yılını doldurduğunu belirterek, bu süre içinde seçim döneminde Sökelilere verdiği sözlerin yüzde 90’ını yerine getiremediğini söyledi. Hem Söke Belediyesinin hem de Aydın Büyükşehir Belediyesinin hizmet konusunda vatandaşın beklediği hizmeti yerine getiremediğini söyledi.

Veysel Öztürk, referandumun geride kaldığını belirterek “Bir sonuç ortaya çıkmıştır. Bunu kabul etmek durumundayız. Bizim önümüzde 2019 yılında yapılacak yerel seçimler var.” dedi. Söke Belediyesi dolayısıyla Büyükşehir Belediyesinin 3 yıllık icraatını değerlendiren Veysel Öztürk “Büyük vaatlerle göreve geldiler. 3 yılın sonunda ne yaptınız diye sorsak gösterecekleri bir yatırım yok. Ortada yapılan bir şey olmayınca söyleyecek bir şey de olmuyor. Hem Söke Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi Sökeli vatandaşın beklediği hizmetleri yerine getiremedi. Söke’ye baktığımızda her yönüyle dağılmış durumda. Söke’de değişen hiçbir şey yok. Büyük yatırımlar şöyle dursun rutin belediyecilik hizmetleri bile yerine getirilemez oldu. Her gün sokakları gazeteciler bizlerden daha iyi geziyorlar. Çukursuz bir sokak gören var mı? Ben görmedim. Sizler de görmediniz. Yani ne alt yapı ne de üst yapı var.”dedi.

2019 yılında yapılacak yerel seçimlerle ilgili çalışmaları şimdiden başladıklarını söyleyen Veysel Öztürk “Söke’yi gözlemliyoruz. Şehrin ihtiyaçlarını belirliyoruz. Yapılacak olan projelerle ilgili alt yapı çalışmalarına başladık. Projelendirme çalışmalarını ise 2018 yılında yapacağız. Yapılacak projeler biz yaptık oldu şeklinde olmayacak. Sökelilerin görüşleri alınarak yapılacak. Söke’nin Sökelilerle nasıl yönetileceğini göstereceğiz. Söke’de yaşayan herkes sorunun bir parçası olduğu gibi bu sorunun çözümünün de bir parçası olacak. Herkes sonunun yanında çözüm önerilerini de söyleyecek. Kesinlikle koltukta oturup talimatla sorunun çözümü yoluna gitmeyeceğiz.

Biz önümüzdeki süreçte eleştirmekten daha çok neler yapabileceğimizi Sökelilerle paylaşacağız. Vatandaş sorunun değil çözümün parçası olacak. Artık dünyada yeni bir yerel yönetim anlayışı var. Buna çok iyi uygulayan yerel yöneticilerde var. Yönetime herkesi katmak istiyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.