Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE OKULLAR SATRANÇ TURNUVASI BAŞLADI


İsmail ERAVCI

Söke Kaymakamlığı himayesinde “Her Yerde Her Yaşta Satranç projesi” kapsamında Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Söke Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü, Söke Satranç İlçe Temsilciliği ve Söke Remzi Zeytinoğlu Gençlik ve Spor Kulübü ile Novada AVM tarafından organize edilen Söke Kaymakamlığı Egemenlik Haftası İlk ve Orta Okullar arası Satranç Turnuvası dün Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin ev sahipliğinde başladı.

20-21 Nisan tarihlerinde ilçemiz okul takımlarından toplam 120 sporcunun kıyasıya yarıştığı mücadele dün başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. Satranç Federasyonu Aydın İl Temsilciliği hakemlerinin görev yaptığı turnuvaya 11 ilkokul ve 9 ortaokul olmak üzere 20 okul iki ayrı kategoride mücadele etti. İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Ömer Şimşek’te katıldı.

İlkokul ve Ortaokullarda ilk dört takım kupa, madalya ve başarı belgesiyle ödüllendirilecek. Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu konuyla ilgili bilgi vererek “Okullar arası turnuva Söke’de ilk kez gerçekleştirilmektedir. Son yıllarda Söke’de ivme kazanan satranç çalışmaları Türkiye genelinde de hatırı sayılır bir yer edinmektedir. Okullar arası turnuvalarımızda hem satranç sevgisini arttırmayı hem de iyi sporcular yetişmesini hedeflemekteyiz. Katılımın yoğun olması bizleri son derece memnun etti. Önümüzdeki yıllarda Söke önemli bir satranç merkezi olacaktır.”dedi

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu turnuvada emeği geçen tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, hakemlere, okullar  ve sporculara teşekkür etti.

Turnuvanın bugünde devam edeceği belirtilerek, saat 14.00’den itibaren etkinliklerin Novada da düzenleneceği bilgisi verildi. Novada da halka açık satranç turnuvasının saat 14.00 ile 15.30 arasında düzenleneceği belirtildi. Saat 15.30’da Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun katılımıyla madalya töreni yapılacak

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.