Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİR SÖKE’DE 3 MAHALLEYE 37 BİN M2 YOL YAPIYOR


İsmail ERAVCI

Aydın Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarına dahil olan 17 ilçe ve mahallelerinde yol yapım ve bakım çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu kapsamda Söke’deki 3 mahalleye toplam 37 bin metrekarelik yol yapıyor. Kisir’den başlayan yol çalışmaları Pamukçular ve Nalbantlarda devam ediyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 2017 yılı yol yapım çalışmalarını Söke’den başlattı. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Ekipleri Söke’nin mahallelerinde yol ihtiyacı olan bölgelerde çalışmaları başlatarak sezona hız bir giriş yaptı. Planlı ve programlı şekilde çalışan yol şube ekipleri, Nalbantlar Mahallesi’nde 17 bin metrekare, Kisir Mahallesi’nde 10 bin metrekare ve Pamukçular Mahallesi’nde 10 bin metrekare olmak üzere toplam 37 bin m2  yol yapımı çalışmasını başlattı. Kisir Mahallesi’nde okul bölgesinde yürütülen çalışmalardan sonra Pamukçularda ve Nalbantlar’da mahallelerin merkezinden geçen yollar yapılıyor.

“ASFALTSIZ YOL KALMAYACAK”

Aydın Büyükşehir Belediyesi Batı Bölge Koordinatörü Akkenti,  Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla, yaz döneminde yaptıkları yapım ve bakım hizmetiyle daha kullanışlı yollar oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Akkentli Büyükşehir Belediye Başkanımız Çerçioğlu   “Aydın Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırlarında kalan bütün yollar zaman içinde asfalt olacak. Asfaltsız mahalle ya da ova yolu kalmayacak dedi” şeklinde açıklama yaptı.  Birinci kat asfalt yapımı beklenen Avcılar Demirçay ve Helvacılar Akçakaya arasındaki bağlantı yollarının da asfaltlanması bekleniyor.

Yapılan açıklamada, parke kaplama yapılacak bölgeleri tespit eden Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin önümüzdeki günlerde Söke ilçesinde altyapı sorunları giderilmiş bölgelerde sıcak asfalt ve satih kaplama çalışmalarını programa aldıkları öğrenildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.