Son Dakika

• No Posts Found

RÜZGARIN KIZLARI: ÖNCELİKLİ HEDEF BÖLGE BİRİNCİLİĞİ


İsmail ERAVCI

Son yıllarda Söke’de futbol dışında diğer spor dalları için alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bu alt yapı çalışmalarından biri atletizm. Ali Rıza Efendi Ortaokulu öğrencileri yıldız kızlar puanlı atletizm İl birinciliği yarışmalarında Aydın İl birincisi olarak bölge şampiyonasına katılacaklar.

Melike Erul, Selin Sultan Kasapoğlu, Ayşe Nur Doğrul, Efsane Yaşar, Yağmur Karakuş, Esra Kaya ve Melisa Yabal hedeflerinin bölge şampiyonasında dereceye girip Türkiye şampiyonasına katılmak olduğunu dile getirdiler.

Melike Erul, Yağmur Karakuş ve Esra Kaya değişik branşlarda yarıştıklarını belirterek “Engelli koşu, düz koşu, çirit atma gibi değişik kategorilerde yarışıyoruz. Aydın’da başarılı müsabakalar çıkardık.  Güçlü rakipleri geride bırakarak İl şampiyonu olmayı başardık. Şimdi hedefimiz 6-7 mayıs tarihleri arasında Balıkesir’de yapılacak bölge finallerinden başarı ile çıkmak. Başta okulumuzun adını, Söke’mizin adını en iyi şekilde duyurmak. Bölge finallerine kadar iyi hazırlanmak istiyoruz. Öğretmenimiz bizi çok iyi çalıştırıyor. Bu sporu ilerletip ilerde milli atlet olmayı hedefliyoruz. Neden bizde bir Türkiye şampiyonu olmayalım. Balıkesir’de daha güçlü rakipler bizi bekliyor. Kendimize güveniyoruz.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.