Son Dakika

• No Posts Found

SÖKEGÜCÜ ŞAMPİYON


İsmail ERAVCI

U19-2 Kategorisi 3. grupta Sökegücü şampiyon oldu. Cumartesi günü saat 15.00’te oynanması gereken Kardeşköyspor maçında Kardeşköy’ün sahaya çıkmaması sonucunda Sökegücü şampiyonluğunu resmen ilan etti. Düzenlenen törenle Sökegücüspor’a kupasını Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkan yardımcısı Hasip Arıkan verdi.

Cumartesi günü saat 15.00’te oynanması gereken Sökegücüspor – Kardeşköyspor maçını çıkmayacağını bildiren Kardeşköyspor maça gelmemesiyle Sökegücü 3-0 hükmen galip ilan edildi. Bu sonüçla Sökegücü resmen şampiyonluğunu ilan etti.

Bunun üzerine cumartesi günü Söke’ye kupa ile birlikte gelen Federasyon 2. başkanı Hasip Arıkan düzenlenen törenle kupayı futbolculara verdi. Sporculara madalyaları ve kupaları verildi. Federasyon 2. başkanı Hasip Arıkan Kupa töreninde yaptığı konuşmada “Sizleri kutluyorum. Büyük bir mücadele verdiniz ve şampiyon oldunuz. Hepinizi yakından tanıyorum. 13 yaşından beri birlikte oynuyorsunuz. İçinizde çok yetenekli futbolcular var. Futboldan ekmek yiyebilirsiniz, para kazanabilirsiniz. Sizler için asıl önemli olan önümüzdeki yıl. Önümüzdeki yıl bu sefer U19 liginde şampiyon olup sizlerin Türkiye şampiyonasına katılmanızı istiyorum. Şimdi bu yaptığınız size angarya gibi gelebilir. Ama Türkiye şampiyonalarında kendinizi gösterirseniz profesyonelliğe adım atarsınız. Dünyadaki ünlü futbolcular da sizler gibi amatörden gelme. Çok çalışarak önemli futbolcular olabilirsiniz. Bizde sizlerle gurur duyarız. Antremanlarınızı aksatmayın. Sizlerden önümüzdeki yıl büyük başarılar bekliyorum. Bana şimdiden söz verin. Önümüzdeki yıl Aydın şampiyonu olarak Türkiye finallerinde sizleri görmek  istiyorum.”diyerek kupayı oyunculara verdi.

Takımların sık sık sahadan çekilmelerinden dert yanan Sökegücü Başkanı Haluk Akyaldız “Sezon başında şampiyon olacağımıza inanmıştık. Maçlara bu inançla başladık ve hedefimize ulaştık. Ben zorlu mücadelelerden söz etmeyeceğim, çünkü zor olmadı. Bizim için kolay bir lig oldu. Oyuncularımı kutluyorum. 2016-2017 futbol sezonunda Söke’ye tek kupa getiren biz olduk. Sahamızın bakıma alınması ve bunun yanında Söke şehir stadyumunun Sökespor’a tahsis edilmesiyle antreman yapacak yer bile bulamadık. Sadece biz değil, Söke’deki diğer külüpler de aynı sıkıntıyı yaşadı. Bundan dolayı Söke olarak başarısız bir sezon geçirdik. Bu kupa teselli oldu. “dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.