Son Dakika

• No Posts Found

SİVRİSİNEKLİ BİR YAZ MEVSİMİ BİZİ BEKLİYOR


İsmail ERAVCI

Sivrisineklerin şimdiden kendilerini rahatsız etmeye başladığını söyleyen vatandaşlar, önümüzdeki günlerde havaların ısınmasıyla birlikte sivrisinek sıkıntısının daha da artacağını söylediler. Özellikle Söke Çayındaki otların temizlenmeden yapılan larva mücadelesinin başarılı olamayacağını dile getiren vatandaşlar, bunun örneklerinin geçen yaz mevsiminde yaşandığını söylediler.

2016 yılında Söke Belediyesinin konutlardan 25 TL. ilaçlama ücretini zorunlu olmaya kalktığını söyleyen vatandaşlar “Söke Belediyesi 2016 yılında sokak ilaçlamalarından ilaçlama gideri olarak konut başına 25 TL. gibi bir ücreti zorunlu olarak almaya kalktı. Aydın’da hiçbir belediye bu tür bir ilaçlama parasını vatandaştan almamasına rağmen Söke Belediyesi bu parayı Sökelilerden tahsil etmeye kalktı. Pek çok vatandaş bu parayı ödemek zorunda kaldı. Söke Belediyesi zorunlu sokak ilaçlama parası aldığı 2016 yaz mevsiminde bile sivrisinekler nedeniyle büyük sıkıntı yaşadık. Çünkü Söke Belediyesi Söke Çayında larva ilaçlaması yaparken çayın içindeki otları temizlemedi. Bundan dolayı ilaçlama başarılı olmadı. Söke Çayı sivrisinek üretim merkezi gibi çalıştı. Bundan dolayı Söke sivrisinekli bir yaz geçirdi.

Bu sene de durum değişmeyecek gibi. Çünkü bu dönem larva ile mücadele ayları. Söke Çayı larvalar için çok uygun bir ortam. Otlar diz boyu. Sulak bir alan. Sürekli kömür suları akıyor. Söke Belediyesi bu şartlarda ne kadar ilaçlama yaparsa yapsın, başarı sağlaması mümkün değil. Zaten ilaçlama yaptığını da görmüyoruz. Önümüzdeki günlerde Söke çayı geçen yıl olduğu gibi sivrisinek merkezi gibi çalışacak. Sivrisinekli bir yaz mevsimi bizi bekliyor. Söke Çayı temizlenmediği sürece yapılan larva mücadelesinin başaralı olacağını sanmıyoruz. Söke Belediye yönetimi de sürekli olarak benim görev alanım değil mazereti üretmesi nedeniyle sıkıntı artacak.”dediler

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.