Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE HALK OYLAMASI KESİNLEŞMİŞ SONUÇLARI AÇIKLANDI


İsmail ERAVCI

Sandık kurullarında görev yapanların ücretleri 10 Mayıstan sonra ödenmeye başlayacak

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan Anayasa Değişikliği halk oylaması kesinleşmiş seçim sonuçları Türkiye genelinde açıklanmış sonuçları ile birlikte Söke’de de açıklandı. Söke’de sonuçların değişmediği bilgisi verildi. Buna  göre 16 Nisan 2017 pazar günü yapılan Anayasa değişikliği halk oylamasında 77 bin 103 seçmen sandık başına giderken, 23 bin 523 evet, 52 bin 312 hayır tercihinde bulunduğu kesinleşti.

Kesinleşen sonuçlara göre 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet değişikliği Anayasa Halk oylamasında Aydın genelinde hayır oyları neredeyse evet oylarını ikiye katladı. Söke’de 87 bin 843 seçmenden 77 bin 103 seçmen 248 sandıkta oy kullandı. Kullanılan oyların 1268’i geçersiz sayılırken, Sökelilerin yüzde 31.02’sinin tercihi evet yönünde, yüzde 68,98’inin tercihi hayır yönünde oldu.

Buna göre Söke’de halk oylamasına katılım oranı yüzde 87 civarında gerçekleşirken, geçerli oyların toplamı 75 bin 835 oldu. Bu oyların 23 bin 523 kişinin tercihi EVET yönünde olurken, 52 bin 312’sinin tercini HAYIRyönünde olduğu kesinleşti. Katılımın yerel ve genel seçimlerin üzerinde olduğu bilgisi verildi.

Söke şehir Merkezinin yanı sıra ve belde mahalleler ile köy mahallelerin büyük bölümünde HAYIR oylarının önde çıktığı görüldü.

Öte yandan özellikle sandık kurullarında görev yapan kişilerin merak ettiği konulardan biride ücretlerin ne zaman ödeneceği konusu. Edinilen bilgiye göre sandık kurullarında görev yapanlara ücretleri 10 Mayıs tarihinden sonra ödenecek. Akbank ile anlaşıldığı bilgisi verilirken sandık kurullarındaki görevlileri ücretleri için Akbank ile anlaşma sağlandığı belirtildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.