Son Dakika

• No Posts Found

MOBİL SAĞLIK ARACI SÖKE’DE


İsmail ERAVCI

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Mobil Sağlık aracı Söke’de tanıtım çalışmalarına başladı. Mayıs ayında Söke’de kalacak olan mobil sağlık aracı Söke Toplum Sağlığı bünyesinde eğitim faaliyetlerinde bulunacak. Dün ilk eğitim çalışmasını Söke Belediye Meydanında açılan stant ile gerçekleştirildi. Dün Ebeler Nihan Ekmen, Özden Sevilmiş ve Diyetisyen Duygu Başar Özüdoğru tarafından vatandaşlar astım hastalığı konusunda bilgilendirildiler

Mobil Sağlık Aracının 31 Mayıs tarihine kadar Söke’de kalacağını söyleyen yetkililer “Bu 1 aylık süre içinde sağlık konusunda vatandaşlara bilgiler verilecek. Eğitim çalışmalarında bulunulacak. Bugün (dün) Söke Belediye Meydanında vatandaşlara başta astım ve çeşitli hastalıklar konusunda bilgiler verdik. Yarın (bugün) Bağarası mahallesinde Meydanda açık hava sağlık eğitimi vereceğiz. Perşembe günü Atburgazı Mahallesinde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik bir çalışmamız olacak. Cuma günü Çavdar İlk ve ortaokulunda öğrencilere yönelik bir çalışma yapacağız. Bunun dışında Söke merkez mahallelerde vatandaşlara değişik konularda sağlık bilgileri vereceğiz.” dediler.

Günümüzde en fazla şikayet edilen sorunların başında diyabetin geldiğini söyleyen ilgililer “İnsanlara diyabetin ne olduğu, şekerin vücuttaki rolü ve insülinin etkisi, diyabetin tipleri, diyabet belirtileri, diyabetin belirtileri, sağlıklı beslenmenin kansere karşı önemli olduğu, ağız ve diş sağlığının önemi, kanser taramaları, organ bağışı, keneden bulaşan hastalıklar, meme kanseri ve besinleri alırken nelere dikkat edilecek gibi konularda anlatılıyor. Bir ay boyunca çalışmalar devam edecek.” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.