HARİKASINIZ KIZLAR

Bölge şampiyonasında 3’te 3 yaparak grup liderliğine yükselen Söke Remzi Zeytinoğlu Küçük Bayan Voleybol takımı grup liderliğine  yükseldi.

İsmail ERAVCI

Aydın ilinin ev sahipliğini yaptığı Türkiye Voleybol şampiyonası Küçük bayanlar maçları Aydın ilinde önceki gün başlarken Söke Remzi Zeytinoğlu Küçük Bayan Voleybol takımı oynağı 3 maçıda kazanarak grup liderliğine yükseldi. Sökeli kızlar ilk maçlarında Denizli Büyükşehir Belediye Voleybol takımını zorlu ve heyecanlı geçen bir maçın ardından 3-2 yenmeyi başardılar. İkinci maçı Muğla temsilcisi Bodrum  Voleybol takımı ile oynayan Remzi Zeytinoğlu Küçük Bayanlar Voleybol takımı sahadan 3-2 galip gelerek ilk gün maçlarında 2’de 2 yaptılar.

Remzi Zeytinoğlu Küçük Bayanlar Voleybol takımı dün saat 16.00’da Aydın Atatürk Spor Salonunda Salihli Belediye Gençlikspor takımı ile oynadı. Sahada üstün bir oyun oynayan Sökeli kızlar sahadan 3-1 galip ayrıldılar. Böylece oynadıkları 3 maçı da kazanan Söke Remzi Zeytinoğlu Küçük Bayanlar Voleybol takımı liderliğe yükseldi. Bugün İzmir temsilcisi Arkasspor ile saat 14.00’te karşılaşacak olan Sökeli galip gelmeleri durumunda lider olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanacak. Türkiye finallerine 16 takım katılacak.

Takımların çok güçlü olduğunu söyleyen Remzi Zeytinoğlu küçük Bayan Voleybol Takımı antrenörü Mutlu Yıldırım, bölgenin en güçlü takımları ile oynadıklarını belirterek “İlk maçlar gerçekten çok zorlu geçiyor. Grupta oynadığımız 3 maçı da kazanarak büyük avantaj yakaladık. İlk gün oynadığımız iki maçı aynı skorlarla kazandık. Buradaki takımların hepsi illerinde şampiyon olarak bölge finallerine geldiler. Hepsinin amacı Türkiye finallerine katılmak. Sporcularımı kutluyorum. Maçlarda iyi mücadele ediyoruz. Türkiye finallerine 16 takım katılacak. 12 bölge şampiyonunun yanı sıra gruplarında ikinci olan en iyi averaja sahip 4 takımda finallere katılacak.  Biz yarın (bugün) İzmir temsilcisi Arkasspor’u yendiğimiz takdirde grup şampiyonu olarak Türkiye şampiyonasına katılacağız. En iyi ikincilerden 4 takım daha bu şampiyonaya katılacak. İkinci olarakta katılma şansımız var ama biz şampiyon olarak katılmak istiyoruz. Yarın (bugün) saat 14.00’te Aydın Atatürk Spor Salonunda oynayacağımız maçı tüm Aydınlıları bekliyoruz. Bu maçta seyircinin desteğine çok ihtiyaç duyacağız. İnşallah son maçımızı da kazanıp Türkiye finallerine katılırız.  Bölgeden lider olarak çıkmak hedefimizdi., Şu ana kadar herşey istediğimiz gibi gitti.” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.