Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE BUGÜN İLK DERS TRAFİK

trafik güvenliğiİsmail ERAVCI

İçinde bulunduğumuz haftanın trafik haftası olması nedeniyle Söke Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası yoğun bir şekilde kutlanıyor. Geçen hafta içinde Trafik Haftası nedeniyle düzenlenen masa tenisi turnuvalarının ardından bu hafta çok daha yoğun şekilde kutlanacak. Cumartesi günü Karayolları ve Trafik Haftası’nın başlaması nedeniyle Söke Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk konuldu. Söke Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş tarafından anıta çelenk konurken, çelenk koyma törenine Söke İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik personeli, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Söke’deki sürücü kurslarının yöneticileri katıldı. Daha sonra bisiklet turu düzendi. Bu hafta içinde hemen her gün mutlaka bir trafik etkinliği yapılacak. Çeşitli kurumlar kutlamalara katılacaklar.

Trafik kazalarını önlemenin birinci şartının eğitimden geçtiği bilinci ile bugün Söke’deki bütün okulların ilk derslerinde öğretmenler trafik konusunu işleyecek. Söke’de İlçe çapında ilk defa böyle geniş kapsamlı bir etkinlik yapılıyor. Anaokullarından liselere kadar ilçedeki resmi ve özel okulların tamamında ilk ders trafik olacak. Öğretmenler ders boyunca trafik kurallarını anlatacaklar, trafik kurallarına uymanın insan yaşamı üzerindeki etkilerini anlatacaklar.

Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası açılışı bugün saat 14.00’de Söke Belediye Düğün Salonunda yapılacak. Buradaki programda trafik haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilirken, yılın sürücülerine plaket verilecek. Bunun yanında trafiğin önemine dikkat çekmek amacıyla Söke Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş ile Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’nun birer konuşma yapmaları bekleniyor.

Yarın Söke İlçe Jandarma Komutanlığı trafik timleri ile Kıryarlar Özel Eğitim ve İş Uygulama Okulu öğrencileri müşterek Ağaçlı yolu üzerinde trafik uygulaması yapacaklar. Saat 10.00’da başlayacak etkinlikte ayrıca sürücülere karanfil dağıtımı yapılacak. Trafik kurallarını içeren broşürlerinde dağıtılması bekleniyor. Sürücülere hız yapmamaları konusunda uyarılar da yapılacak.

10 Mayıs Çarşamba günü Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verilecek. Mehmet Ali Ekener Anaokulu’nda düzenlenecek eğitimi Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik polisleri verecek. 11 Mayıs Perşembe günü ise Söke Ziraat Odası tarafından trafik kazalarında yaşamlarını kaybedenler için mevlit okutulacak. Ayrıca tarım araçlarına reflektör takma töreni düzenlenecek. Törene katılan protokole yemek verilecek.

Haftanın bir başka ilginç etkinliği 12 Mayıs Cuma günü yapılacak. Trafik konulu stand açılırken, Kızılay Söke Şübesi tarafından Söke Milas Yolu üzerinde AVM’de kan bağışı etkinliği düzenlenecek. 13 Mayıs cumartesi günü ise trafik kazasına karışmış ve yakınlarını kaybetmiş aileler ziyaret edilerek program sona erecek.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.