Son Dakika

• No Posts Found

GÜN IŞIĞI PROJESİNDE PİKNİK KARNAVAL GİBİ GEÇTİ


İsmail ERAVCI

Söke Kaymakamlığı himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kapsamında Batı Söke Çimento Ortaokulu koordinasyonunda yürütülen GÜNIŞIĞI Projesi dün saat:10.00 ile 12.00 arasında Yenikent Mahallesinde bulunan Harikalar diyarı parkında piknik etkinliği yapıldı.

Etkinliğe Söke’de bulunan dezavantajlı ilkokul ve anasınıfı öğrencilerinin yanı sıra Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nebahat Alpan ilk ve Ortaokulu anasınıfı öğrencileri de  katıldı. Piknikte Söke Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri animasyon gösterileri ile renklendi. Dezavantajlı öğrencilerin katıldığı Gün Işığı projesini yürüten koordinatör okul Batı Söke Çimento Ortaokulu Müdürü Mehmet Telli yaptığı açıklamada “Proje kaymakamımız sayın Tahsin Kurtbeyoğlu himayelerinde başladı. İlk defa böyle bir proje yapıyoruz. Dezavantajlı öğrencilerimizin toplumla barışık yaşamalarını sağlamak amacıyla yapılmış bir proje. Yaklaşık Söke’de bizim tespit ettiğimiz 80 dolayında anaokulu ve ilkokulda dezavantajlı öğrenci var. Bu öğrencilere yönelik yıl boyunca özel etkinlikler yaptık. Geçen hafta sinema etkinliğimiz vardı. Dezavantajlı öğrencilerimize Novada da sinema etkinliğine götürmüş öğleyin de öğretmen evinde yemek vermiştik. Bugünde anaokulları ve ilkokul öğrencileri düzeyinde projenin 2016-2017 eğitim öğretim yılı finalini yapıyoruz. Burada Söke Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri animasyon gösterisi ile pikniğe destek veriyor. Pikniğimize Nebahat Alpan ilk/ortaokulu anasınıfı öğrencileri, Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi anasınıfı öğrencileri de katılıyor. Çok güzel ve eğlenceli bir ortamda piknik yapıyoruz. Bize bu desteklerini esirgemeyen Cafer Efe Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerine teşekkür ediyorum. 7 ayrı kategorideki animasyonları ile pikniğe çok eğlenceli bir hale getirdiler. Sıkılmadan bir piknik yapıyoruz. Bu çocuklarımızın yanlarında olduğumuzu bilmeleri, sosyal ortamlara katılımlarını sağlamak başlıca amacımız. Yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyoruz.”dedi.

Projenin ortaokul ve lise öğrencileri ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Mehmet Telli “19 Mayıs günü ortaokul öğrencileri ile İzmir’de bulunan Sasalı Doğal Yaşam Parkı ziyaretimiz var. Yine liselerde okuyan dezavantajlı öğrencilerimizle 17-18-19 Mayıs tarihlerinde Çanakkale gezisi yapacağız. Bunun yanında Bayrağa renk verenler projesi kapsamında 23-24-25 Mayıs tarihleri arasında Ankara gezimiz var.”dedi.

Çocukların yer aldığı Günışığı projesinde Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi) olarak anasınıfı öğretmenliği ve çocuk gelişimi öğrencileri ile birlikte yer almak istediklerini belirten Okul Müdürü Bahri Burak Yıluzar “Öğrencilerimizin özellikle animasyon üzerine aldıkları eğitimleri burada paylaşmaları hem bizim öğrencilerimize katkı sağlıyor hem de proje içinde yer alanı çocuklarımızı mutlu ediyor. Çocuklarımızın mutluluğunu görmek bizleri sevindiriyor. Bir yıl boyunca yapılan çalışmaların ne kadar yerinde ve anlamlı olduğu bu tür etkinliklerde ortaya çıkıyor” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.