SÖKEGÜCÜ’NDE ŞAMPİYONLUK GECESİ


İsmail ERAVCI

Haluk Akyaldız: Gerçek Sökespor biziz. Söke’de futbolun gelişmesi için çalışıyoruz. Bizde sürekli Söke’nin çocukları oynar. Biz Söke’yi ve Sökeli gençlere güveniyoruz. Fırsat verildiğinde ne kadar başarılı olduklarını geçmişte gösterdiler, gelecekte de göstereceklerdir.

2016-2017 futbol sezonunda U19-2’de şampiyon olan Sökegücü Cuma günü akşamı bir şampiyonluk yemeği düzendi. Yemeğe şampiyon olan U19-2 kategorisi oyuncuları, Sökegücü yöneticileri ve takımın antrenörleri katıldı. Büyük bir coşku içinde geçen yemekte her branşta şampiyonluk hedeflenirken, A takımının hedefinin de Aydın süper ligi olarak belirlendi.

Gecede konuşan Sökegücü Kulübü Başkanı Haluk Akyaldız futbolculara şampiyonluk için teşekkür ederek “Sizleri kutluyorum. Bu sene tüm kategorilerde tek şampiyon olan sizlersiniz. Hepiniz 10-11 yaşlarında Sökegücü ile tanıştınız, bu forma altında mücadele ettiniz. Pek çoğunuzda önümüzdeki yıl yine birlikte çalışacağız. Bazılarınız başka takımlara gitmek isteyebilir. Bu futbolda doğaldır. Ama şunu unutmayın aramızdan ayrılmak isteyenlerinde yuvası Sökegücü’dür. Kapımız sizlere her zaman açık olacak. Bu şampiyonluğu önümüzdeki yıl Aydın süper ligine taçlandıracağız çıkarak taçlandıracağız.”dedi.

Sökespor’un maddi imkanlarının kendilerine göre çok daha fazla olmasına rağmen bugüne kadar alt yapılarında şampiyon olan takımlarına böyle bir yemek vermediğini söyleyen Akyaldız “Sökeli gençler onlar için üvey evlat. Şunun bilinmesinde yarar var. Gerçek Sökespor biziz. Söke’de futbolun gelişmesi için kendi cebimizden ve zamanımızdan fedakarlık ediyoruz. Bu gönül işidir. Biz Söke’de futbolun gelişmesi için çalışıyoruz. 7 kategoride lige katılıyoruz. Bu çok kolay bir iş değil. Bizde sürekli Söke’nin çocukları, gençleri oynar. Çünkü biz Söke’yi ve Sökeli gençlere güveniyoruz. Fırsat verildiğinde ne kadar başarılı olduklarını geçmişte gösterdiler, gelecekte de göstereceklerdir. Söke’ye tek şampiyonluğu bu sene biz getirdik. Aslında bu durum üzücü. Çünkü toplam 10-11 kategoriden sadece bir şampiyonluk çıktı.”dedi.

5 antrenörle çalıştıklarını söyleyen Akyaldız “Bu sene A takımın başına Sökespor’un eski Kaptanlarından Kemal Yardımcı’ya getiriyoruz. Sökeliler kendini çok iyi tanır. Sökespor’un ikinci ve 3. Ligde mücadele ettiği dönemlerde takımın kaptanıydı. Tecrübesini ve bilgisini bizlerle paylaşacak. İki sezondur Aydın Süper Ligine çıkmak için mücadele ediyoruz. Ancak son anda kaçırıyoruz. Bu sene başaracağız.”dedi.

Sökegücü takımında antrenör olarak görev yapacak olan Kemal Yardımcı yaptığı açıklamada “Söke’de alt yapıda çok yetenekli gençler var. Bunlara önce Söke futboluna sonra Türk futboluna kazandırmak amacıyla yola çıktık. Bu sene öncelik hedefimiz Aydın süper ligine yükselmek. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Başaracağımıza inanıyorum. Sökeliler kendi çocuklarının oynadığı takımlara güvensinler. Sökegücü ile birlikte güzel işlere imza atacağız. ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.