SÖKE BELEDİYESİ VATANDAŞI CEZALANDIRIYOR MU


İsmail ERAVCI 

Genellikle vatandaşlar sivrisineklerden yaz aylarında şikayet ederler. Ancak bu sene henüz yaz mevsimi gelmeden şikayetler gelmeye başladı.  Vatandaşlar sivrisinekler nedeniyle kapı pencerelerini açamadıklarını belirterek, belediyeden şikayetçi oldular. Geçen sene ilaçlama ücretini zorunlu hale getiren Söke belediyesinin bu sene muhalefetin karşı çıkmasıyla konut başına 24 TL. ilaçlama ücretinden vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Şimdiden öyle görülüyor ki Söke yaz mevsimini yoğun bir sinek istilası altında geçirecek. Şimdiden kapı ve pencerelerimizi açamaz hale geldik. Mayıs ayında durum böyleyse Haziran – Temmuz -Ağustos aylarında nasıl olacak şimdiden düşünmek bile istemiyoruz. Şu anda Söke Çayı sivrisinek üretim merkezi gibi çalışıyor. Söke Çayı temizlenmediği için sivrisinekler için çok uygun bir ortam oluşmuş durumda. Söke belediyesi ilaçlamada yapsa Söke Çayı’nı temizlemediği için bu ilaçlamanın hiçbir önemi olmayacak. Çünkü larvaların yaşaması için çok uygun ortam var. Bu sene yaz mevsimi vatandaş için çok kötü geçecek. ”dediler

Söke Belediyesinin sokak ilaçları için 2016 yılında konut başına 48 ücret almaya kalktığını belirten vatandaşlar “Muhalefet partilerinin karşı çıkmaları üzerine Söke belediyesi isteğe bağlı yazmasına rağmen zorunlu hale getirmiş ve alabildiği vatandaşlardan 24 TL. tahsil etmişti. 2017 yılı içinde aynı ücreti almaya kalktı. Ancak AK Parti ve MHP ortak hareket edince kendisi de ilaçlama ücretinin alınmaması gönünde oy kullandı. Söke Belediyesi vatandaşlar ilaçlama parası ödemediği için her halde bu sene vatandaşları cezalandıracak. Mayıs ayında kapı pencere açamaz hale geldik. Yazın Söke sivrisinek istilasına uğrayacak. Söke Çayını temizlemedikleri için ilaçlama yapsalar da fayda etmeyecek. Şimdiden Sökeliler kapı pencere açamaz hale geldiyse vay halimize.” dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.