Son Dakika

• No Posts Found

“VF EGE’NİN KAPANMA KARARINDA SİYASİ VE DIŞ POLİTİKA BOYUTU YOK


İsmail Eravcı

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, VF EGE fabrikasının üretimi durdurma kararını üzüntüyle öğrendiklerini belirterek, şirketin sadece üretimden çekildiğini, üretimden çekilirken, sadece Türkiye’de değil dünyada satacağı ürünleri üretmeme kararı aldığını söyledi.

Mehmet Erdem açıklamasında “Söke’deki Lee-Wrangler Konfeksiyon Fabrikası’nın üretimi durdurma kararını üzüntüyle öğrendik. Fabrika sorumlusu Aslı Akıntürk’le yaptığımız telefon görüşmesinde; Şirketin sadece Söke’de değil tüm Dünya’da üretimden çıkma kararı aldığını belirtti. Şirket Türkiye’de ve Dünya’da faaliyetine devam edecek ancak satacağı ürünleri kendisi üretmeme kararı almış. Alınan kararın siyasi veya dış politika boyutunun asla olmadığını da belirtti.

Biz Şirket’in üretime devam etmesi için Ekonomi Bakanlığı boyutuyla yardımcı olabileceğimizi de belirttik. Ama böyle bir durumun olmadığını Şirket’in aldığı kararın Türkiye’ye mahsus bir durum olmadığını da söyledi. Uzun yıllar Söke’ye hizmet eden bu fabrikanın kapanacak olması gerçekten üzücüdür. Bu fabrikadan ekmek yiyen Söke’li hemşehrilerimiz adına da üzüntümüzü belirtmek isteriz.

Söke OSB’nin hızla gelişmesi sonucunda Söke’deki istihdama büyük katkılar sağlanmaktadır.  Önümüzdeki süreçte Söke OSB’de yeni açılacak fabrikalarda yeni istihdam imkanları oluşacaktır.

Mevcut fabrikanın başkaca işletmeciler tarafından devralınması ve işletmeye devam etmesi en büyük arzumuzdur. Bu konuda biz de katkı vermeye hazırız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.