Son Dakika

• No Posts Found

ENFA CAMBRİDYE EXAM SINAVINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

İsmail Eravcı

Söke’de son yıllarda özel okulların açılmasıyla birlikte, eğitimde yeni boyutlarda gündeme geliyor. Bu sene Söke’de ilk defa yapılan sınavlardan biri Cambridye EXam oldu. Öğrencilerin yurt dışında eğitim görmelerinin önünü açmayı amaçlayan sınavlardan biri Söke ENFA okullarında yapıldı. 3 aşamalı gerçekleşeceği belirtilen sınava toplam 21 öğrenci katıldı.

ENFA ilk ve ortaokulu İngilizce Zümre Başkanı Ayşen Yanar sınavla ilgili muhabirimize yaptığı açıklamada “Artık dünya küreselleşti. Yabancı dil çok önemli. Önümüzdeki yıllarda yabancı dil bilmeyenlerin bilenlere göre iş bulması çok daha zor. Yabancı dil bildiğini söylemek yetmiyor. Bildiğini ve hangi derecede bildiğini gösteren bir sertifika olması gerekiyor. Bu amaçla Cambridye Exam sınavları yapılıyor. İnsanlar bu sınava girebilmek amacıyla İzmir’e gidiyordu. Yani normalde sınavlar İzmir’de yapılıyordu. Biz okul olarak temasa geçtik ve sınavın okulumuzda yapılmasını sağladık. Çocuklarının yabancı dil seviyelerinin belirlenmesindeki sınavın okulumuzda yapılması öğrenci velilerini oldukça memnun etti. ”dedi.

Sınavın starters, Flyers ve Pet olmak üzere 3 aşamalı olduğunu söyleyen Ayşen Yanar “Bu sınavlarda alınacak sertifikalar öğrencilerin yurt dışında okumalarının önünü açıyor. Sertifikasız öğrencilere göre daha şanslı oluyor. İş bulmaları kolaylaşıyor. İngilizce bildiklerini belgelendiriyorlar. Sınavların güvenli yapılması için 2 adet yazılı sınavın yapılacağı sınıf ile 2 adet sözlü sınavı hazır hale getirdik. Cambridye Exam ekibi sınavı yapıyor. Biz hiçbir konuda müdahil olmuyoruz. İzmir’den sınav yapmak için özel geldiler. Yılda bir kez yapılan bir sınav. Önümüzdeki yıl daha geniş bir duyurum yapacağız. ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.