Son Dakika

• No Posts Found

-Polis kızı kazandığı ödülü şehit ailelerine bağışladı

(İHA) – Nazilli’de karne heyecanı ile ödül heyecanını birlikte yaşanan Menderes Anadolu Lisesi öğrencisi kazandığı ödül parasını şehit ailelerine bağışladı.

Nazilli Şehit Aileleri Derneği Başkanı Jale Keskin’in sosyal medya hesabından paylaşmasıyla ortaya çıkan bağış olayı okuyanları duygulandırdı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan dernek Başkanı Jale Keskin, “Öğrenci kızımız Nazilli Kaymakamlığı içerisinde bulunan dernek binamıza gelerek bağışta bulunmak istediğini söyleyince çok duygulandım. Kendisi ile uzun uzun konuştuk. Okulunda Migrant isimli Erasmus + projesi resim yarışmasında birinci olarak 50 TL ödül kazanmış. Okul Müdürü Mehmet Atay tarafından verilen 50 TL’lik ödülü bize bağışlamaya karar vermiş. 27 yıllık meslek hayatımda ilk kez böylesine anlamlı bir olayla karşılaştım. Polis kızı bir öğrencinin şehit ailelerine böylesine anlamlı şekilde yaklaşması örnek bir davranış. Şehit bir polis eşi olarak bir polis kızımızın derneğimize bağışta bulunması beni çok duygulandırdı” dedi.

“Kızımla gurur duyuyorum”

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli 21 yıllık polis memuru Mesut Elçelik, kızının duyarlı davranışı karşısında büyük gurur duyduğunu ifade ederek, “Kızım karne töreninden bir hafta önce bana ‘Baba, okuldaki bir yarışmadan ödül kazandım. Ne kadar ödül verileceğini bilmiyorum. Ama ne olursa olsun bu ödülü şehit ailelerimize bağışlamak istiyorum. Bana yardımcı olur musun?’ demişti. Bugünde karnesi ile birlikte ödülünü almış. Birlikte hemen şehit aileleri derneğine giderek makbuz karşılığında bağışta bulunduk. Az ya da çok olması değil kızımın böylesine anlamlı bir düşünce ile hareket etmesi beni çok mutlu etti. Onunla ne kadar gurur duysam azdır. Geleceğimiz olan gençlere güvenmemiz gerektiğini bir kez daha anladım. Geleceğimiz olan çocuklarımıza güvenimiz tam” dedi.

Menderes Anadolu Lisesi 9-A Sınıfı Öğrencisi olan polis kızı Gülçin Elçelik de “Babam 21 yıllık polis memuru. Şehit ailelerimizin durumlarını çok iyi biliyorum. Aldığım ödül az olsa da en azından benimde onlara katkımın olmasını istedim. Keşke kazandığım para ödülü daha fazla olsaydı. Desteğin azı çoğu olmaz diyerek Dernek Başkanı Jale Öğretmenime aldığım ödülü teslim ettim” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.