Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE KAYMAKAMI ŞEHİR STADYUMUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU


İsmail ERAVCI-ÖZEL

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü A. Turan Günen: Çalışmayı yürüten firma Söke Şehir Stadyumunun 1 Eylül tarihine kadar hazır olacağını söyledi.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, bakım çalışmaları süren Söke Şehir Stadyumunda incelemelerde bulundu. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’na Söke Şehir Stadyumunda yaptığı incelemeler sırasında İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü A. Turan Günen ile Sökespor Başkanı Yusuf Günal’da eşlik etti. İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü A. Turan Günen  stadyumdaki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bu sene Söke Şehir stadyumunun bakım çalışmasında deneyimli bir firma ile çalıştıklarını belirten A. Turan Günen “Önce mevcut çimler kazıldı. Daha sonra toprak kazındı ve yeni toprak getirildi. Yüklenici firma buraya özel bir çim getirdi. Çim Nazilli Şehir stadyumunda da kullanılan özel bir çim. Deniz suyu ile yıkanmış çelik çim olarak adlandırılıyor. Çimler ekildi, üzeri kaliteli toprakla örtüldü. Şimdi çimlenmesini bekliyoruz. Çimlerin ekimi geçtiğimiz Pazar günü yapıldı. Yüklenici firma bize sahanın 1 Eylül gibi kullanılabileceğini söyledi. Sahanın tamamının boşluk kalmadan çimleneceği bilgisi verildi. Sahanın yemyeşil bir saha olacağını söyledi.

Bunun yanında Söke Şehir Stadyumunun koltukları da değiştirilecek. Koltuklar böylece yenilenmiş olacak. Söke şehir stadyumu yeni bir yüzle sezona hazır hale gelecek. Sıkıntı yok. Söke Şehir Stadyumu sezona yetişecek. ”dedi.

Sökespor Başkanı Yusuf Günal skorbortun bulunduğu yere misafir takımlardan gelecek seyirciler için 250-300 kişilik bir tribün yapılmasını isteyerek “Biz karşı tribüne de Sökespor taraftarlarını almak istiyoruz. Bizim için sahanın maçlara yetişmesi önemli. Yan sahada da antremanlarımızı yapabiliriz. Bu sene inşallah şampiyon olacağız.”dedi.

Sökespor’un geçen sene son maçta şampiyonluğu kaybettiğini söyleyen Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu “İnşallah bu sene şampiyon oluruz. Ben yönetimin iyi bir kadro kurduğunu düşünüyorum. Sahanın  maçlara yetiştirilmesi için yüklenici firmayla görüşeceğim. Misafir takım tribünü içinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Bekir Çeker ile görüşeceğim.”diyerek stadyumda çalışmaların aksatılmaması konusunda görevlileri uyardı. Bu sene stadyuma basın tribünü yapılması konusunda gündeme gelirken, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü A. Turan Günen bu konuda bir çalışma yapacaklarını söyledi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.