Son Dakika

• No Posts Found

KAYMAKAM ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE İFTAR VERDİ


İsmail ERAVCI

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu önceki gün akşam öğretmenevinde şehit aileleri ve gazilere iftar verdi. İftar yemeğine Garnizon Komutanı Albay Hakan Uğur Kocatürk, ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Birinci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Askerlik Şube Başkanı, Jandarma Kriminal Laboratuvarı Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Kurgan, İlçe Emniyet Müdür vekili İsmet Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Ömer Şimşek, Müftü Ahmet Yayla’nın da aralarında bulunduğu protokol üyeleri katıldılar.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu iftara ailecek katılırken,  protokol ile birlikte yaklaşık 180 dolayında şehit ailesi ve gazi katıldı. Söke Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ulvi Atmaca, iftar yemeklerinin sonuncusunu organize ettiklerini belirterek, iftar için Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’na teşekkür etti. Konuşmasında önümüzdeki yıl iftarlarda buluşma temennisinde bulundu.

Daha sonra söz alan Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, her dinin bir kutsalı olduğunu belirterek “Bizim dinimizde de şehitlik ve gazilik en yüce mertebelerden biridir. Bugünde siz şehit aileleri ve gazileri ile birlikteyiz. Türk Milleti tarih sahnesine çıktığından itibaren vatanını, bağımsızlığını ve özgürlüğünü korumak için ağır bedeller ödemiştir. Vatanı, bayrağı, bağımsızlığı ve özgürlüğü için canını vermekten çekinmemiştir. Bugün sizlerin evlatları, kardeşleri, eşleri vatanı için canlarını verdiler. Şehit oldular.  Bunun yanında terörle mücadelede güvenlik güçlerinin yanı sıra sivil şehitlerimizde saygıyla anıyorum.”dedi.

15 temmuz olaylarını da değerlendiren Tahsin Kurtbeyoğlu ”Bilindiği gibi 15 temmuz olaylarında 248 vatandaşımız hayatlarını kaybettiler, şehit oldular. Onlar devletimizin bekasını sağladılar. 15 temmuz şehitlerimizi de saygıyla anıyoruz.”dedi. Şehit aileleri ve gazilere ellerinden gelen yardımı yapacaklarını belirterek “Bilindiği gibi şehit aileleri ve gazilerle ilgili iş ve işlemleri Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü yürütüyor. Sizleri neler yapacağınız konusunda bilgilendiriyorlar. Bunun yanında şehit aileleri ve gazilere yardımcı olmak için her kurumdan bir kişiyi görevlendirdik. Görevlendirilen bu kişilerle ilgili listeler elinizde. Kurumlara vardığınızda işlerinizi beklemeden yaptırabilirsiniz. Kaymakamlık ve devlet kuruluşları olarak sizlere yardımcı olmak için çalışıyoruz. Sorunla karşılaştığınızda bize gelebilirsiniz. Şehit aileleri ve gazilerin önünde saygı ile eğiliyorum. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.”dedi.

Daha sonra Müftü Ahmet Yayla’nın yemek duası yaptırmasıyla iftar programı sona erdi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.