Son Dakika

• No Posts Found

KARACAHAYIT GÖLETİNDE ÇALIŞMALAR TEKRAR BAŞLADI


İsmail ERAVCI- ÖZEL

Karacahayıt Göletinde su tuttuktan sonra ortaya çıkan bazı eksikliklerin tamamlanması için çalışmaların tekrar başladığı öğrenildi. Gövdenin su sızdırmasının önlenmesi için yüklenici firma çalışmalara tekrar başladı. Muhtar Ahmet Ateş çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını umduğunu söyledi.

Ahmet Ateş konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Söke Karacahayıt Göleti su tutmaya geç başladı. Ancak yağmurlarla hemen doldu. Çünkü havza dik ve çok büyük. Yağmur suları yağışla birlikte hızlı bir havzaya iniyor. Karacahayıt Göleti su tutmaya başlamasının sonraki ilk yağmurlarda su tuttu. Su tutmasından sonra suyu sızdırdığı belirlendi. Biz durumu gerek DSİ’ye gerekse yüklenici firmaya bildirdik. Onlarda hemen çalışmaya başladılar. Geçtiğimiz günlerde iş makineleri ile gölete geldiler ve çalışmalara başladılar. Sanıyorum kısa sürede suyun sızdığı bölgeler kapatılacaktır.”dedi.

Karacahayıt Göletinin dağıtım şebekesinin bile tamamlandığını söyleyen Ahmet Ateş “Yağmurlarla Karacahayıt Göleti yüzde 100 dolmuştu. Arazilere sulama yapılabilirdi. Ancak gölet su sızdırdğı için bu sene göleti kullanamıyoruz. Önümüzdeki yıl yaz sezonunda inşallah sıkıntısız şekilde Karacahayıt Göleti hizmete girecek. İlgililer arızanın kısa sürede giderileceğini söylediler. Biz göletin hizmete gireceği zamanı sabırsızlıkla bekliyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.