Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE SANAYİ KAVŞAĞI PROJESİ İHALE AŞAMASINDA


İsmail ERAVCI- ÖZEL

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, bölgedeki esnaflarla yapılan toplantıda ihtiyaç olduğu ortaya çıkan sanayi kavşağı ile ilgili çalışmaların son şeklini aldığını belirterek, kavşağın önümüzdeki günlerde ihale edilerek en kısa sürede hizmete gireceğini söyledi.

Söke Sanayi kavşağı projesini paylaşan Başkan Fatih Gürer “Söke Milas Çevre yolu düzenleme projesinde  aslında sanayi bölgesinde kavşak yoktu. Çalışmalar ilerledikçe sanayi bölgesine bir kavşağın ihtiyaç olduğu ortaya çıktı. Çünkü Karayolları yönetmeliğine göre iki kavşak arasındaki en kısa mesafe 1400 metre olarak belirtilse de bölgenin özel konumu gereği sanayi bölgesine bir kavşağın yapılmasına ihtiyaç duyuldu. Ancak şu bir gerçek yerel yönetim çevre yolunun sorunsuz hizmet verebilmesi için gerekli tali yolları yapmaması en büyük sorun olarak gözüküyordu. Çünkü Karayolları Söke Milas Çevre yolunda yapacağı düzenleme çalışmaları öncesinde Söke Belediyesi ile bir toplantı yapmış ve yapılacak çalışma hakkında Söke belediyesinin görüşlerini almıştı. Yapılan çalışma Söke Belediyesinin onayı alınarak yapıldı. Çevre yoluna bağlantılı tali yolları imar planlarında göstermeyen ve tali yolları açma gibi bir niyeti olmayan yerel yönetim Karayollarının projesine kurtarıcı olarak görmüş ve koşulsuz onay vermişti.

Karayolları Söke’deki özel durumu bilemez. Sanayi kavşağına ihtiyaç olup olmadığını da bilemez. Bunu bilecek olan yerel yönetimdir. Ancak bizdeki belediye bu tür sorunları ve ihtiyaçları önceden görme gibi bir yeteneği yok. Bir Yenidoğan Mahalle Muhtarı Yenidoğanla ilgili sıkıntıyı görüyor, sıkıntının yaşandığı bölgede yeni bir kavşak yapılmasını sağlıyor. Ama emrinde özel danışmanları, onlarca teknik elamanı olan Söke Belediyesi sanayiye kavşak ihtiyacı olduğunu göremiyor.  Şimdi yerel yönetimin önceden Karayollarına uyarmamasından doğan sıkıntıyı biz çözüyoruz.

Gerek sanayi esnaflarından, gerek çiftçilerden gerekse şehiriçi minibüslerin sürücülerinden gelen istek üzerine çevre yolunda yeni bir çalışma yapıldı. Sanayi ile Garnizon komutanlığı arasına bir kavşak yapılması kararlaştırıldı. Milletvekillerimizinde devreye girmesiyle proje dışında yeni bir kavşak çalışması yapıldı. Kavşak çalışması proje dışında olduğu için ihale yapılması gerekiyor. Karayolları tarafından hazırlanan proje ihale aşamasına geldi. Önümüzdeki günlerde ihale edilecek ve kavşak kısa sürede hizmete girecek. Çevre yolu çalışması projesinde tadilat nedeniyle çalışmalar uzadı. İnşallah kısa sürede tamamlanacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.