Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSLARINA 2 BİN KURSİYER BAŞVURDU


İsmail ERAVCI-

Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan yaz dönemi kurslarına şu ana kadar 2 bine yakın başvuru yapıldığı bilgisi verilerek, yaz dönemi kurslarında okullardan da yararlanılacağı bilgisi verildi. En fazla kurs talebinin karate branşına yapıldığı bilgisi verilirken, hedefin yaz döneminde 5 bin kursiyer sayısına ulaşmak olduğu bilgisi verildi.

Söke Halk Eğitim Merkezi ilgililerinden alınan bilgiye göre şu ana kadar yaz dönemi kurslarına 2 bine  yakın başvuru olduğu bilgisi verildi. Yaz döneminde okullarda öğrenci olmamasından yararlanmak isteyen Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ilk kurslarını Sıdıka İlkokulu, Öğretmen Nebahat Alpan İlk ve Ortaokulu, Vakıfbank İlkokulu ve Fahrettin Uyguntüzel okulunda açılacak. Öte yandan 19-23 Haziran tarihleri arasında Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Söke’deki tüm öğretmenlere yönelik yaklaşık 1500 öğretmene bütçemi yönetiyorum konulu seminer verildi. Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yaz döneminde Kuran-ı Kerim Kursuda açacak. Söke’de bu yönde yoğun bir talebin olduğu bilgisi verildi. Söke genelindeki tüm camilerde yaz dönemi Kuran-ı Kerim kursları başlatılacak

KARETE VE MASA TENİSİ KURSLARINA BÜYÜK İLGİ

Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yaz döneminde açacağı kurslar içinde en büyük ilgiyi karate ve masa tenisinin gördüğü bilgisi verildi. Ailelerin karete ve masa tenisi konusunda ısrarcı olduğu öğrenilirken bu iki spor dalında usta öğretici sıkıntısı çekiliyor. Çok fazla usta öğreticinin bulunmaması nedeniyle kurslara sınırlı sayıda kursiyer alındığı belirtildi.

Söke Halk Eğitim Merkezi Müdür vekili Hasan Aslan yaz dönemi kursları başvuruların 30 Haziran Cuma günü sona ereceğini belirterek “Kurslarımızın stardını 3 temmuz pazartesi günü veriyoruz. Yaz döneminde 5 bin kursiyere ulaşmayı hedefliyoruz. Böylece bir yılda toplam kursiyer sayımızı 23 binin üzerine çıkarmış olacağız. Böylece Söke’de toplam nüfusun yaklaşık 5’te biri Halk Eğitim kurslarından yararlanmış olacak. Ben kurslara katılmak isteyenlere 30 Haziran mesai bitimine kadar müdürlüğümüze başvurmalarını istiyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.