Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİNİ TEHLİKEYE DÜŞÜRENLERE 427 TL. CEZA

İsmail ERAVCI
3 Temmuz 2017 pazartesi günü yapılan geniş kapsamlı İlçe güvenlik toplantısında Söke’deki esnafların işyerlerinin önüne duba veya değersiz eşya koyarak araç veya yaya trafiğini tehlikeye düşürenlere 427 TL.ye kadar para cezasının uygulanacağı uyarısında bulunuldu. Konuyla ilgili Söke Kaymakamlığından yapılan açıklamada esnafların yol ve kaldırımları açık tutmaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

Söke Kaymakamlığından dün konuyla ilgili yapılan açıklamada “03.07.2017 tarihinde Söke Kaymakamlığında yapılan geniş katılımlı ilçe güvenlik toplantısında, Söke ilçemizde faaliyette bulunan bazı esnafların işyerleri önüne duba, değersiz eşya v. b şeyler bırakmak suretiyle araç ve yaya trafiğini tehlikeye düşürdüğü, trafik akışını olumsuz etkilediği tespitlerinde bulunulmuştur. Konuyla ilgili 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun karayolu yapısı ve trafik işaretlerinin korunması başlıklı 14. Maddesinde; “Karayolu yapısı üzerine, trafiği güçleştirecek, tehlikeye sokacak veya engel yaratacak, trafik işaretlerinin görülmelerini engelleyecek veya güçleştirecek şekilde bir şey koymanın, bırakmanın ve benzeri hareketlerde bulunmanın yasak” olduğu, ayrıca bu madde hükmüne uymayanlara da 427,00 Türk Lirası para cezası verileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda karayolunun ve kamusal alanın vatandaşlar açısından herhangi bir izin olmaksızın kısıtlanması suç teşkil etmekte olup, ilçemizde mevcut trafik yoğunluğu ve parklanma sorunları da göz önünde bulundurularak halkımız ve esnafımızın ne amaçla olursa olsun yaya ve araç trafiğine engel teşkil eden bu olumsuzlukları ortadan kaldırması, yol kullanıcılarının güvenliği için büyük önem arz etmektedir. Uymayanlara da yetkili idarelerce idari yaptırımlar uygulanacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”denildi.

Son zamanlarda Söke’de kaldırımlar ve yollar bir şekilde işgal edilirken, Belediyenin sessiz kalmasıyla ilçede düzen iyice yok olmuştu. Belediyenin görevi olan kaldırım işgallerini engellemek, Söke Belediyesi görevini yapmayınca konu ilçe güvenlik toplantısına getirildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.