Son Dakika

• No Posts Found

HAZİRAN AYINDA 78 ÜRÜNDE UYGUNSUZLUK TESPİT EDİLDİ


İsmail ERAVCI

Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından Haziran ayı içinde yapılan denetimlerde 17 ayrı işyerinde 254 adet üründe yapılan denetimlerde 5 ürüne düzeltme verilirken 78 ürünün uygunsuz, 171 ürünün ise uygun olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Haziran ayı faaliyetleri ile ilgili Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada  “Haziran ayı içerisinde Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü Sanayi Sicil Servisi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 6948 sayılı Kanun kapsamında 7 adet belge değişikliğinin yapıldığı belirtilerek “ 13 adet ilk tescil, 6 firmanın Sanayi Sicil Belgesi iptal edilmiş olup, 26 firmanın Sanayi Sicil Belgesinin “vizesi” yapılmıştır.     7 firmanın yıllık işletme cetveli onaylanmıştır. 3 adet firmanın Planlama Talebi Görüşü yazısı düzenlenmiştir. 18 adet firmanın işyeri sanayi sicil kapsamında incelenmiştir.” denildi.

Piyasa gözetimi ve denetimi ve çalışmaları konusunda da bilgiler verilerek “  Haziran ayı içerisinde Müdürlüğümüzce; PGD Şubesi tarafından 1705 sayılı Kanun gereği 11 adet işyerinde hizmet yeri denetimi yapılmıştır. 11 adet işyerinin uygun olduğu tespit edilmiştir.

4703 sayılı Kanun gereği, Piyasa Gözetim Denetimi kapsamında 17 ayrı işyerinde 254 adet ürün denetimi yapılmıştır. Bu denetimler neticesinde 5 ürüne düzeltme için süre verilmiş, 78 ürünün uygunsuz ve 171 ürünün uygun olduğu tespit edilmiştir.

Ölçüler ve Ayar Servisince; 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu gereği, ay içerisinde  3 adet işyerinde 50 tartı aleti denetimi yapılmıştır. Muayene ve damgalama hizmetleri kapsamında 4 işyerinde 17 adet Ölçü ve Tartı aletinin muayenesi yapılmış ve 17 adedinin uygun olduğu tespit edilerek damgalama işlemi yapılmıştır. Şikayetli 61 adet su sayacı denetimi yapılmış olup, 27 adedinin uygun olmadığı 34 adedinin uygun olduğu tespit edilmiştir.

Taksimetre ve Takoğraf servisleri belgelendirme hizmetleri kapsamında 4 adet yeni belge düzenlenmiş, 1 adet belgenin vizesi yapılmış ve 4 adet belge iptal edilmiştir. 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında  7 adet EPDK Marker denetimi yapılmıştır.

İdari Para cezaları ve eğitim çalışmaları konusunda da bilgi verilerek “Haziran ayı içerisinde bir firmaya 4703 sayılı kanun kapsamında 12.327,00 TL idari para cezası uygulanmıştır. Müdürlüğümüz personeli tarafından görev yaptığı şubelerdeki görev tanımına göre; gittiği görevlerde ve Müdürlüğümüze gelen vatandaşlara gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. ”denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.