Son Dakika

• No Posts Found

SERÇİN EKOTURİZM MERKEZİ İLGİ ALANI OLMAYA BAŞLADI


İsmail ERAVCI-

Muhtar Mustafa Çay: Farklı bir tatil geçirmek isteyenleri Serçin Ekoturizm Merkezine davet ediyorum. Son günlerin en sıcak günlerinin yaşandığı bu günlerde güzel bir tatil geçireceklerdir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılı Mayıs Ayında Başkan Özlem Çerçioğlu’nun katılımıyla açılan Serçin Ekoturizm Merkezi havaların da ısınmasıyla birlikte adeta yerli ve yabancı turistlerin Akın’ına uğruyor. Yeşil ve maviyi bir arada barındıran Serçin Ekoturizm Merkezinde doğayı gözlemleyen turistler, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunmuş olduğu Ekoturizm Merkezi’nde de bölge ile ilgili gerekli bilgiler veriliyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Bafa Gölü Tabiat Parkı sınırları içinde yer alan Söke’nin Serçin Mahallesi’nde açılan Ekoturizm Merkezinde çok farklı canlı türlerinin bulunması ilginin daha da artmasına neden oluyor.  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun projesi olan Ekoturizm Merkezi, Bafa Gölü Tabiat Parkı ile Serçin mahallesini bütünleştirerek doğal yaşam alanı oluşturuyor. İçerisinde 80 bitki familyası, 261 kuş,22 sürüngen ve 19 memeli türünü barındıran Bafa Gölü’yle Serçin mahallesini birleştirerek doğal yaşam alanı oluşturan Çerçioğlu Ekoturizm Merkezi açılışında “Hazırladığımız özel projelerle , doğamızı koruyarak Turizm zinciri içindeki yerimizi alacağız” demişti.

Serçin Mahallesinin ekoturizm projesiyle birlikte bölgede tanınan yerleşim merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Muhtar Mustafa Çay “Serçin konum olarak çok güzel bir yerleşim yeri. Mavi ile yeşilin birleştiği önemli bir yerleşim alanı. Serçin’de güneşin batışı sırasında oluşan manzara görülmeye değerdir. Hele Serçin Kışlasından bu güzellik çok daha güzel görünür.  Dağ kısmında yüze yakın bitki familyası, yüzlerce memeli, kuş ve sürüngen barındırıyor. Ben kamp yapmak isteyenleri Serçin’e davet ediyorum.”dedi.

İLGİ GİDEREK ARTIYOR

Çerçioğlu’nun projesiyle kampçılık, sportif balıkçılık, kuş gözlemciliği, kaya tırmanışları gibi doğayla ilgilenenlerin gözü Serçin’e çevrilmesine neden oldu.

Serçin’e gelen turist gruplarının bölgenin doğal güzellikleri karşısında hayranlıklarını gizleyemedikleri ve bol bol fotoğraf çektikleri gözden kaçmıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ekoturizme sunduğu katkıdan dolayı teşekkür eden doğaseverler, “Böylesi bakir bir bölgenin bu şekilde değerlendirilmesi bizleri çok mutlu etti. Emeği geçenlere teşekkürler. Çektiğimiz görüntüleri sosyal medya hesaplarımızda ve bloglarımızda paylaşarak Serçin’e dikkat çekeceğiz” ifadelerini kullandı.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.