Son Dakika

• No Posts Found

AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş: “GÜNEY EGE TURİZM RİNG YOLU SÖKE ETABI ÇALIŞMALARI BU YIL İÇİNDE BAŞLAYACAK”


İsmail ERAVCI-ÖZEL

AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı özel açıklamada, Söke’yi şahlandıracak çok önemli iki proje üzerinde çalıştığını belirterek, bu iki projeyi bu hafta içinde ilgili bakanlara ileteceğini söyledi. Savaş, Güney Ege Turizm Ring Yolu Söke etabı çalışmalarının da 2017 yılı içinde başlamasını beklediklerini söyledi.

Geçtiğimiz Cuma günü Söke OSB’ye kısa bir ziyaret eden Mustafa Savaş muhabirimizle yaptığı görüşmede “Söke bizim için önemli bir ilçe. Söke için özel çalışmalarımız var. Söke ile ilgili iki proje üzerinde çalışıyoruz. Projeler Söke’yi canlandıracak. Projeleri son şeklini vermeye çalışıyoruz. Bu hafta içinde ilgili bakanlara projeleri sunacağız. Bakanlıkların kabulünden sonra detaylar hakkında bilgi verebilirim. Şimdilik bu projeleri açıklamak doğru olmaz. Çünkü önce bakanların bu projeleri yatırım programına almaları gerekiyor.”dedi.

Aydın ilinin Tarım İhtisas ve Serbest Bölge olması konusundaki projenin kendisine ait olduğunu söyleyen Mustafa Savaş “Proje çok tuttu. Büyük bir memnunluk yarattı. Her kesimden destek gördü. Ama proje hükümetin aldığı karar sonrasında hayata geçti. Söke için üzerinde çalıştığım iki projede bakanlıkların kabul etmesiyle hayata geçecek. Şunu b.ir kez daha söylemekte fayda var. Bu iki proje Söke için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. ”dedi.

PROJEDE REVİZYON

YAPILIYOR

Güney Ege Turizm Ring Yolu Söke Koçarlı etabının ihalesinin geçtiğimiz Şubat ayında yapıldığını söyleyen Mustafa Savaş “Bu yol bölgenin turizmini önemli ölçüde katkı sağlayacak bir yol. Söke Koçarlı arasındaki bölümünün ihalesi şubat ayında yapıldı. Proje üzerinde tadilat çalışmaları nedeniyle yolun başlaması biraz uzadı. Şu anda proje tadilat çalışmaları sürüyor. Büyük bir aksilik olmazsa Güney Ege Turizm Ring yolu Söke Koçarlı etabının açılması çalışmalarına bu yıl içinde başlanır. Karayolları ile de konuyu görüştük. Sıkıntı yok. Yol açıldığında bölgedeki ulaşımda büyük bir rahatlama meydana gelecek.”dedi.

TEŞKİLATLAR

GÖREVLERİNİN BAŞINDA

Cuma günü bazı internet sitelerinde AK Parti Aydındaki 14 ilçe başkanı, İl Gençlik Kolları ve İl Kadın Kolları Başkanlarının da aralarında bulunduğu teşkilatların görevden alındığı haberleri konusunda da açıklama yapan Mustafa Savaş “Böyle bir şey yok. İl ve ilçe teşkilat başkanlarımız görevlerinin başında. Bilindiği gibi Ağustos ayında AK Parti’de kongre süreci başlayacak. Kongre süreci öncesinde böyle bir değişiklik olmaz. Kongrede devam etmek isteyen başkanlarımız olabilir,  yeni adaylar çıkabilir. Bu o günkü şartlara bağlı bir durum. Ancak şu anda teşkilatlar görevinin başında ve çalışmalarını sürdürüyorlar. Haberin ayrıntıları az sonra diye yayınlar yaptılar. Ancak arkası bir türlü gelmedi. Çünkü haber doğru değildi. Kaynakta yoktu. Yapılan gazetecilik adına çok yanlış. Gerçekle hiçbir ilgisi yok.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.