Son Dakika

• No Posts Found

BASIN’DA YENİ SÖKE GAZETESİ FARKI

15 temmuz, aydın sergi15 temmuz, aydın sergi,semra şenerMeryem Yavaşoğlu

Aydın Efeler ilçesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ’15 Temmuz Fotoğraf ve Gazete Başlıkları’ konulu bir sergi düzenlendi. Gazeteniz Yeni Söke darbe girişimini sıcağı sıcağına haber yapan ve bir gazete olarak standta yerini aldı.

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişimi sonrasında Söke’deki ve Aydın’daki gelişmeleri 16 temmuz tarihinde okuyucusuna ilk duyuran gazete oldu. Aydın Atatürk Kent Meydanında 15 Temmuz Fotoğraf ve Gazete Başlıkları sergisinde bu durum açıkça ortaya çıktı.    Aydın Atatürk Kent Meydanın da düzenlenen sergi açılışın da bir açıklama yapan Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, sergide 15 Temmuz’da çekilen fotoğraflar ile Aydın yerel basının aynı gün manşetlerine taşıdığı birinci ve ikinci sayfalarının haberleri yer aldığını belirtti.

Adnan Menderes Üniversitesinin (ADÜ) daha önce gerçekleştirdiği “Uluslararası Darbe Sempozyumu” programında yer alan fotoğrafların sergilendiğini belirten Şener, “Biz de Aydın basınının 15 Temmuzdaki o dik duruşu, demokrasiye sahip çıkışıyla Aydın da çıkan günlük ve haftalık gazete manşetlerinden oluşan birinci sayfalarına taşıdığı o demokrasiye sahip çıkma duruşu kalemleriyle sayfalarıyla gösterdikleri mücadeleyi bu sergi vesilesiyle paylaşalım istedik ve 15 Temmuz ve sonrasının gazetelerimizin manşetlerinde yer alan haberleri aldık” dedi.

15 temmuz, aydın sergiDüzenlenen sergiler aracılığıyla Aydın ve ilçelerinde çıkan günlük ve haftalık gazeteleri, halkın daha da yakından tanımasında vesile olacağına inandığını belirten Şener, serginin sabah 10.30 ile 21.00 saatleri arası açık olacağı ve 15 Temmuz akşamına kadar süreceğini belirtti.

Bilindiği gibi 15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam saat 22.00 sıralarında bir kalkışmanın olduğu haber kanallarından halka duyurulmaya başlanmıştı. Saat 24.00 sıralarında Sökeliler sokağa çıkarak önce İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde, daha sonra Cumhuriyet Meydanında toplanmaya başlamış ve Söke’deki bu gelişmeleri sıcağı sıcağına 16 Temmuzda Sökelilere ilk YeniSöke Gazetesi duyurdu.

Türkiye ve ilçedeki gelişmeleri kayıtsız kalmayan Gazeteniz Yeni Söke darbe girişimini MÜKERRER baskı yaparak gazetecilik sorumluluğunu yerine getirdi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.