Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE DEVLET HASTANESİ GEBE BİLGİLENDİRME SINIFIYLA ANNE VE BABA ADAYLARINA EĞİTİM VERİYOR


İsmail ERAVCI-ÖZEL

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgilendirilmelerini amaçlayan gebe bilgilendirme sınıfı çalışmalarını sürdürüyor. Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniklerinin önünde oluşturulan standta bilgiler veriliyor.   Doğum öncesi verilen eğitimle gebelerin bilinçli doğum yapmaları, anne ve baba adaylarına normal doğum eylemi konusunda bilgilendiriliyor.  Anne adaylarına ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi ve beceri kazandırmak amacıyla, Bebek Dostu Hastane unvanı alan Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’nin ilerleyen dönemde Anne Dostu Hastane unvanı ile hizmet vermeye hazırlandığı belirtildi.

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesinde Gebe Bilgilendirme Sınıfı etkinliklerine öncelikle  poliklinik önünde kurulan standlarda başlarken, anne adaylarını, gebelik, doğum, doğum sonrası bakım ve bebek bakımı konularında bilgiler veriliyor.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Funda Tanrıöver konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘’Hastanemizde hizmetin güler yüzlü güvenilir, sürekli ve kolay ulaşılabilir olmasını önemsiyoruz. 2013 yılında açılan, konusunda uzman ve eğitimli sağlık çalışanlarımızla devam eden bu eğitimlerden tüm gebelerimizin faydalanmasını arzu ediyor ve bekliyoruz.

Ayrıca Gebe Bilgilendirme Sınıfında eşleriyle birlikte eğitim modüllerini tamamlayan ve sertifikalarını alan gebelerimize, normal doğum sürecini eğitim alan yakınıyla birlikte, ayrıcalıklı ve nezih bir ortamda yapmasına olanak sağlamaktayız. Bu uygulamalarda amacımız bilinçli ve olumlu doğum deneyimleri yaşatmak, paylaşımlarla diğer anne adaylarını da normal doğuma teşvik etmek. ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.