Son Dakika

• No Posts Found

JANDARMA 205 UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 259 ŞÜPHELİYİ YAKALADI


İsmail ERAVCI 

Aydın İl Jandarma Komutanlığı’nca 2017 yılı uyuşturucu ile mücadele eylem planı çalışmaları kapsamında bugüne kadar 205 uyuşturucu operasyonu gerçekleştirdiği ve bu operasyonlarda 250 şüphelinin yakalandığı bilgisi verildi.“halkımızın huzuru mutluluğumuzdur” ilkesi ve zehir tacirlerinin gençlerimizi zehirlemesini önlemek maksadıyla çalışmaların ara vermeden devam edeceği belirtildi.

Konuyla ilgili Aydın Valiliğinden yapılan açıklamada “Uyuşturucu ile mücadelede kararlı ve etkin çalışmalarına devam eden aydın İl Jandarma komutanlığı, efeler ilçesi mahalle muhtarlarına yönelik organize ettiği toplantı kapsamında (56) mahalle muhtarı uyuşturucuyla mücadele konusunda bilgilendirilmiştir. ”denildi.

Organize edilen toplantıda konuşan Aydın İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Şen, “Aydın İl Jandarma Komutanlığı olarak tüm birimlerimizle asayiş ve güvenlik uygulamalarımıza kesintisiz olarak devam ediyoruz. bu durumlar dahilinde ise kolluk kuvvetlerimize yardımcı olmak konusunda siz muhtarlarımız, bizlerin gözü kulağı olacaksınız ve huzurumuz için birlikte çalışacağız” dedi. Ayrıca uyuşturucu tacirlerinin özellikle gençlerimizi hedeflediğini söyleyen Halil Şen, bu durumun vatandaş-kolluk işbirliğiyle önlenebileceğini belirtti ve uyuşturucuyla mücadele konusunda, aydın il jandarma komutanlığı kom şube müdürlüğü tarafından hazırlanan afişlerin önemli olduğunu söylediği belirtildi.

Öte yandan bu güne kadar yapılan uyuşturucu operasyonları ile ilgili istatistiği bilgilerde verilerek “Aydın İl Jandarma Komutanlığı kom şube müdürlüğü narkotik timleri ve jandarma asayiş timlerince, 1 ocak 2017 tarihinden bu yana (205) operasyon düzenlenmiş ve olaylarla ilgili (259) kişi yakalanmıştır.

Bu operasyonlarda, (22.874) gram esrar, (8.232) kök kenevir, (94) gram kenevir tohumu, (92) adet extacy hap, (1.136) gram metamfetamin, (10) gr kokain, (70) adet bong adı verilen madde ile bunların yanında (5) adet hassas teraziye el konulmuştur.”denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.