Son Dakika

• No Posts Found

GÖREV ŞEHİDİ POLİSİN ADI SÖKE’DE YAŞAYACAK


İsmail ERAVCI

Vali Köşger: Aydın’daki tüm okullarımıza şehitlerin adını vereceğiz.

Geçtiğimiz Ocak ayında Aydın -İzmir Karayolunda meydana gelen trafik kazasına müdahale ederken, başka bir aracın çarpmasıyla şehit olan polis memuru İbrahim Karaaslan’ın adı Aydın’a tayini çıktığında ilk görev yaptığı Söke Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğine verildi. İsim verme törenine Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’de katıldı.

Törenin saat 14.30’da yapılacağının açıklanmasına rağmen Vali Yavuz Selim Köşger’in programının uzaması nedeniyle yaklaşık 1 saat 15 dakikalık gecikme ile saat 15.45 sıralarında yapıldı. Şehit polisin isminin Söke Bölge Trafik Denetleme İstasyonuna verilmesi ile ilgili törene Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, İl Jandarma Komutanı Jan. Kd. Alb. Halil Şen, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Garnizon Komutanı İstikam Alb. Uğur Hakan Kocatürk, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Günal ve şehit polisin yakınları katıldı. Şehit polisin annesi, eşi ve kızları isimlerinin yazılmamasını rica ettiler

Saygı duruşu ve marşının söylenmesiyle başlayan törende şehit polis İbrahim Karaaslan’ın özgeçmişi okundu.  il Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ yaptığı konuşmasında şehitlik mertebesinin önemine dikkat çekti. Baştuğ konuşmasında “İbrahim Karaaslan görev sırasında şehit olmuştur. Aydın İzmir Karayolunda meydana gelen trafik kazasına müdahale için görevli gitmiştir. Müdahale sırasında başka bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanmıştır. 19 Ocak tarihinde de şehit olmuştur. Polisimizin Aydın’a atandığı sırada ilk görev yeri Söke Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğidir. Onun için bu istasyonumuza şehit polisimizin adını veriyoruz. Milletimiz vatanı uğruna canını vermekten hiçbir zaman sakınmamıştır. Bu Albayrak altında şehitlerimiz yatıyor. Doğu ve Güneydoğuda terör şehitlerimiz var. Bunun yanında trafik terörü de önemli. Trafikte sorumlu davranarak trafik terörünü bitirebiliriz. Tüm şehitlerimizi Allahtan rağmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.”dedi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger konuşmasında şehitlik mertebesinin herkese nasip olmayan bir mertebe olduğunu söyledi. Vali Köşger; “Her arkadaşımız kendine verilen görevleri gereği yurdun dört bir yanında vatan şuuru içerisinde görev yapma gayreti içerisindeler. Polis memuru kardeşimiz de vatan şuuru ile görevi başında iken şehitlik mertebesine ulaştı. Bu güne kadar şehit olan kardeşlerimizin hikayelerini ailelerinden yakınlarından dinledikçe onların ne kadar sevilen birileri, ailelerinin göz bebekleri olduklarını öğrenince duygularımız bir kat daha artıyor. Onların isimlerini ölümsüzleştirerek, vefakarlık yaparak ailelerin acılarını bir parça hafifletildiğini düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde tüm şehitlerimizin adlarını okullara vereceğiz. Böylece şehitlerimizin isimleri ölümsüzleşecek. Devlet şehit aileleri için elinden geleni yapıyor, bizde isimlerini okullarımıza vererek ölümsüzleştireceğiz.” dedi.

Söke Şehit Polis İbrahim Karaaslan Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nin açılışı yapılırken, Vali Köşger şehit polisin annesi ve eşi ile yakından ilgilendi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.