Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN’DAN ATLETİZMDE TÜRKİYE DERECELERİ

Aydın’ı İstanbul ve Mersin’de yapılan üç ayrı şampiyonada temsil eden 6 atlet, elde ettikleri Türkiye dereceleriyle gurur kaynağı oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası 14 – 15 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. Şampiyonaya Aydın’ı temsilen katılan sporculardan Medine Ökte, 16 Yaş Altı Kategorisinde 400 m ve 800 m Türkiye 1’incisi oldu ve milli takıma seçilerek her yıl Konya ilinde düzenlenen Uluslar arası 5. Rumi Çocuk Oyunlarına katılmaya hak kazandı. Aynı müsabakalarda Hayrunisa Canbek, Yıldız Kızlar Kategorisinde 3000 m Türkiye 2’ncisi; Zekiye Çelik, Büyük Bayanlar Kategorisinde 3000 m Türkiye 3’üncüsü; Burcu Erdemir, Genç Kızlar Kategorisinde 600 m Türkiye 3’üncüsü oldu.

Mersin’de 28 Şubat – 01 Mart 2015 tarihlerinde yapılan Seyfi Alanya Türkiye Şampiyonası’nda Aydın’ı temsil eden Mücahit Yücek, Genç Erkekler Çekiç Atma kategorisinde Türkiye 3’üncülüğünü elde etti. 29 Şubat – 01 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul’da yapılan Çoklu Branşlar Türkiye Şampiyonası’na ise Aydınlı Soner Yalçınkaya, Yıldız Erkekler Heptatlon kategorisinde Türkiye 3’üncüsü oldu. Başarılı sporcular ile antrenörleri Burak Uygun, Cuma Canbek, Musa Yöyük ve Süleyman Burdurlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeynel Akın’ı makamında ziyaret etti.

Sporcuları ve antrenörlerini kutlayan İl Müdürü Zeynel Akın, “Tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Yapılan üç şampiyonada da çok güzel dereceler alarak ilimizi en iyi şekilde temsil ettiniz. Ayrıca Hayrunisa Canbek’in elde etmiş olduğu şampiyonluk sonucunda milli takıma seçilmesi ve Konya’da yapılacak olan Uluslar Arası 5. Rumi Çocuk oyunlarına katılmasından dolayı tebrik ediyorum. Antrenörlerimizin disiplinli ve planlı çalışmalarının neticesinde başarılarımızı elde ediyoruz. Bunun yanı sıra antrenman yapılan alanın da iyi olması gerekmektedir. Türkiye’de çok nadir bulunan atletizm stadlarından biri de Kardeşköy’de bulunmaktadır. Sporcularımız atletizm stadında antrenman yaparak daha verimli hale gelmektedirler.Sadece Efeler ilçesinden değil Nazilli ilçesinden de şampiyonaya katılıp başarı elde eden sporcularımız var. Bu da bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Ben tekrar tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum” dedi.iha

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.