Son Dakika

• No Posts Found

VATANDAŞ SORUYOR: ARACIMIZI NEREYE PARK EDECEGİZ


İsmail ERAVCI

Söke’de çay üstü otoparklarının yıkımı Söke Belediyesi Basın Bürosu tarafından büyük bir yatırımmış gibi kamuoyuna sunulurken, otopark sorunu kendini iyice hissettirmeye başladı. Söke Belediyesi Basın Bürosu tarafından hazırlanan basın bültenlerinde “Başkan Toyran bir sözünü daha yerine getiriyor.” Şeklindeki açıklamalara tepki gösteren vatandaşlar, otoparkların yıkımıyla birlikte Söke çarşısında araç park edecek yerin bulunamayacağını dile getirdiler.

Şu anda Kemalpaşa Mahallesi, Konak Mahallesi ve Yenicami mahallesinin çarşıya yakın bölgelerini araçların park etmesi sıkıntıların artarak devam ettiğini söyleyen vatandaşlar “Konak Mahallesi Kütüphane çevresinde, Namık Kemal Caddesinde, Cumhuriyet Caddesinde, Kemalpaşa Mahallesi Ömer Koyuncuoğlu caddesi, 6 Eylül caddesi ve çevresindeki sokaklar ile Yenicami Mahallesi Kocabıyık sokak, Şadırvan sokak, Özmen sokak ve çevresinde bulunan sokaklarda araç parkları nedeniyle trafik zorlukla akıyor. Şimdi Köprübaşı otoparkı yıkılmaya başlandı. Buraya park eden araçlar Koyuncuoğlu Pasajının yıkıldığı bölüme araçlarını park etmeye başladılar. En geç önümüzdeki hafta içinde burası da yıkılmaya başlanacak. Ardından Emniyet Müdürlüğü yanındaki otopark yıkımı başlayacak.

Şu anda Köprübaşı otoparkın yıkılmasıyla çarşıdaki otopark sıkıntısı kendini göstermeye başladı. Bu durum önümüzdeki günlerde kendini iyice hissettirecek. Söke Çarşısında durum çok daha kötü olacak. Söke Belediye Başkanı ve belediye yönetimi otoparkları yıktıkları için sanki büyük bir işmiş gibi övünüyorlar. Bu yıkım nedeniyle Söke belediyesinin bütçesinden para çıkmıyor, tam tersine para gidiyor.

Biz Söke Belediyesi yetkililerine soruyoruz. Söke’de yıllardır süren bir otopark sıkıntısı var. Yaklaşık 50 bine yakın aracın olduğu bir ilçede yapılan iki otoparkı büyük bir zafermiş gibi yıkıyorsunuz. Çarşının otopark sorununun bir bölümünü çözen otoparkları yıktınız. Yıktığınız otoparkların yerine hiçbir alternatif otopark yeri belirlemediniz. Vatandaş aracını nereye park edecek. Araçlarımızı cebimize koyup evimize götüremeyeceğimize göre ne yapmayı planlıyorsunuz. Söke Belediye yönetimi biz yıktık oldu, gerisi vatandaşın bileceği iş diyerek bu işin içinden sıyrılamaz. Madem otoparkları yıkacaktınız, yine alternatif otoparklar üretmediniz. Böyle belediyeciliği herkes yapar. Merkez nüfusu 100 bin olan bir ilçede tek bir otopark dahi kalmayacak. Otoparkları yıktıkları için övünen bir belediye karşı karşıyayız. Başka şehirlerde belediyeler otopark yaptıkları için övünür, bizde yıktıkları için övünülüyor. Söke önümüzdeki günlerde otopark bakımından çok daha zor durumda kalacak. Aracıyla çarşıya gelmek cesaret işi olacak. Sorun büyük ama ne muhalefet partilerinden ne de sevil toplum kuruluşların ses çıkıyor. Sanki herkes yaz uykusuna yatmış rüya görüyorlar.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.