Son Dakika

• No Posts Found

KALDIRIM YAYALARA KAPATILDI


İsmail ERAVCI-ÖZEL

Söke Belediyesi tarafından ihaleye verilerek yıkımına başlanan köprübaşı otoparkında yıkım son aşamaya gelirken, Atpazarı caddesinde kaldırım yayalara kapatıldı. Kaldırımın yayalara kapatılmasıyla birlikte akan trafik arasında ilerlemeye çalışan vatandaşlar her an trafik kazası ile karşı karşıya kaldılar.

Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, Yenicami Mahallesi Atpazarı caddesinin en işlek caddelerden biri olduğunu belirterek “Bilindiği gibi Aydın Büyükşehir Belediyesi Atpazarı caddesinde ücretli otopark uygulaması başlattı. Caddenin otopark yönündeki bölümü araç otoparklarına ayrılmış durumda. Bundan dolayı vatandaşın caddenin kenarından yürümesi imkansız. Ya kaldırımı kullanacak yada caddenin ortasından yürümek durumunda kalacak. Burada trafik çift yönlü akıyor. Bundan dolayı yayalar park eden araçlarla hareket halinde
ki araçlar arasında sıkışma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyorlar. Yayalar için büyük bir tehlike yaşanmış durumda.”dediler.

Söke Çayı istinat duvarının Atpazarı caddesi kaldırımından yaklaşık 40 cm. yüksek olduğunu söyleyen vatandaşlar “Kaldırımı demir parmaklıklarla yayalara kapatmış durumdalar. Parmaklıkların direklerini asfalttan koyarak yayaların yürüyüş alanını engelleniş durumdalar. Bunu yaparken akıllarınca vatandaşlar Söke Çayının içine düşmesinler diye önlem almışlar. Ancak bu demir parmaklıkları Söke çayı istinat duvarı üzerine monte edebilirlerdi. Bu durumda aynı işi görebilirdi. Ancak Bunlar kaldırımı yayalara kapatmayı uygun görmüşler. Şu anda tehlike daha büyük. İnsanların Söke Çayında düşme olasılıklarından daha yüksek trafik kazası geçirme tehlikeleri var. Bu nasıl can güvenliği. İnsanlara resmen caddeyi kullanmayın diyorlar. Caddenin karşı tarafında işyerleri olması nedeniyle yayalar Söke Çayı yönündeki kaldırımı kullanıyorlardı. Söke’nin sokakları gerçekten yayalar için yürünmez hale geldi. Şu anda Sekiler Caddesi trafiğe kapalı olduğu için çok fazla trafik yok. Sekiler Caddesi trafiğe açılınca çok daha sıkıntılı olacak. Bir şehirde kaldırımlar yayaya kapatılıyorsa söylenecek bir şey yok. Söke Belediyesini uyarıyoruz.”dediler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.