Son Dakika

• No Posts Found

İSTİHDAM GARANTİLİ KURSTA KURSİYERLER DERS BAŞI YAPTI


İsmail ERAVCI- ÖZEL

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR  Söke Merkezi,  Söke Denetimli Serbestlik Bürosu ve Söke Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen Emlak ve Emlak Yönetimi Meslek Elamanı/ Emlak Danışmanı kursuna katılmaya hak kazanan kursiyerler dün ders başı yaptılar. Kurslarda ders başı sabah saat 08.00’de başladığını ve günlük 8 saat üzerinden eğitim görecekleri açıklandı.

Yaklaşık 50 kişinin başvurduğu Emlak ve Emlak Yönetimi/ Emlak Danışmanı kursuna seçilen 25 şanslı kursiyer dün düzenlenen mini bir törenle ders başı yaptılar. Mini törene İŞKUR Söke Merkezi Müdürü Cemil Altun, Söke Halk Eğitim Merkezi Müdür vekili Hasan Aslan, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Söke Denetimli Serbestlik Bürosu yetkilileri katıldılar.  Söke Halk Eğitim Merkezi kurs salonlarında başlayan eğitimin süresi 15 gün olarak belirlendi, Sertifika alabilmek için kursiyerlerin 15 günde 120 saatlik eğitim süresini doldurmanın gerektiği bilgisi verildi.

Kurs eğitimi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olduğu bilgisi verildi. Kursa gelen kursiyerlere günlük 25 TL. ücret ödenecek. Kursiyer eğer kursa gelmezse bu parayı alamayacak. Kursa katılanlar 3 gün devamsızlık hakkı bulunduğu bilgisi verilirken, 3 günden fazla devamsızlık yapanların kursla ilişikleri kesilecek. 3 hafta sürecek kursta günlük eğitim süresi 8 saat olarak belirlendi.

Kursa dezavantajlı grup olarak bilinen denetimli serbestlikten yararlananlarda katılıyor. Kursu başarıyla bitirenler 4 ay süre ile Remax İncir emlak şirketi tarafından istihdam edilecek.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.