Son Dakika

• No Posts Found

Aydın’da 15 bin sürücüye 5 milyon TL ceza kesildi

HABER MERKEZİ

Aydın Valiliğinden yapılan açıklamada “Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2017 yılı Temmuz  ayı içerisinde toplam 128.591 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 15.468 araca 4.901.834,00 TL para cezası tatbik edilmiştir.

Temmuz ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 193 sürücü mahkemeye sevk edilmiş, 2.676 araç trafikten men edilmiş, 366 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2017 Temmuz ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 277 maddi hasarlı, 369 yaralamalı, 3 ölümlü  olmak üzere toplam 649 trafik kazası meydana gelmiştir.

Bu kazalarda toplam 613 vatandaşımız yaralanmıştır. Maalesef 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.