PARK SIKINTISI İNSANLARI SÖKE’DEN KAÇIRIYOR


İsmail ERAVCI

MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, Söke’de yaşanan otopark sıkıntısı nedeniyle diğer ilçelerden gelenlerin o araçlarıyla Söke’ye gelmek istemediklerini belirterek, ilçede yaşanan otopark sıkıntının insanları Söke’den kaçırttığını söyledi.

Söke’de yaklaşık 50 bin araç bulunduğunu söyleyen MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk “Yapılan çalışma baştan itibaren insanları sıkıntıya soktu. Burasının davalık olduğu, davayı belediyenin kaybettiği ve eninde sonunda yıkılacağı belliydi. Zaten bizde o dönemde burasının yıkılacağı için hem Koyuncuoğlu Pasajındaki esnaflar için hem de otopark için alternatif projeler hazırlamıştık. İnsanların karşısına bu projelerle çıktık ve vatandaştan oy istedik. Bizde belediyeyi kazanmış olsaydık, Koyuncuoğlu pasajını yıkıp çayın üstünü açacaktık. Ama yıkım işini yaparken hem esnaflar için hem de arabalar için alternatifimiz hazır olacaktı.

Ama belediyeyi kazanamadık. Vatandaşın teveccühü bize olmadı. Söke Belediye Başkanı Koyuncuoğlu Pasajını yıkacağım dememişti zaten. Alternatif proje yapmadılar. 2014 yılı Haziran ayında ellerine yıkım yazısı gelince hareketlendiler. Ama hiçbir alternatif projeleri olmadığı için vatandaşı mağdur ettiler.

2014 yılından 2017 yılına kadar geçen 3 yılda burası ile ilgili hiçbir şey yapılmadı. İnsanlar sürekli oyalandı. Şimdi Koyuncuoğlu Pasajındaki esnafların pek çoğu işlerini bırakmak zorunda kaldı. Son olarak otoparklar yıkılıyor. Bu otoparkların yıkılmasıyla Söke’de tek bir otopark bile kalmayacak. Söke’deki 50 bin aracın park edeceği tek bir otopark yok. Sıkıntı gerçekten büyük. Ben arabamı Atatürk Parkı çevresine bırakıyorum. Oradan geliyorum. Asıl sıkıntı Koyuncuoğlu Pasajı alanının yıkılmasıyla meydana gelecek.

Söke’de yerli halk bir şekilde aracını park edecek yer bulacak. Ancak dışardan Söke’ye gelenler ne yapacak. Çarşıda dolaşıp duracak. Yer bulamayınca Söke’den bırakıp gidecek ve bir daha Söke’ye gelmeyecek. Durum hızla bu yöne doğru gidiyor. Otopark sıkıntısı yüzünden insanlar Söke’den kaçmaya başlayacak. Bu durum Söke’nin ekonomisini olumsuz yönde etkileyecek. Esnaf sadece Söke’de yaşayanların yaptığı alışverişle ayakta kalmayacak. Turizm kentleri üzerinde olan bir ilçe için bu durum çok büyük bir kayıp. Gelinen bu noktanın tek sorumlusu Söke Belediye Başkanıdır. 3 yıldır her fırsatta yıkacağım diye açıklamalarda bulunan belediye başkanı dediğini yaptı ama yıktıklarının yerine alternatif yapmadan. Bu durumun etkilerini önümüzdeki günlerde çok daha kötü şekilde göreceğiz. Hem Söke’de yaşayan halkın hem de esnafın işi çok zor.Yapılan plansız programsız işlerin acısını hep birlikte çekeceğiz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.