ORGANİK TARIM DESTEKLERİNİN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÖDENMESİNİ İSTİYORUZ


İsmail ERAVCI

Kaygıllı ve Çevre Köyler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Gayaf, her yıl organik tarım desteklerinin Eylül ayında ödendiğini belirterek, bu sene Kurban Bayramının Eylül ayı başında kutlanacağını ve üreticinin kurbanını sıkıntısız şekilde alabilmesi için ödemelerin öne alınmasını beklediklediklerini söyledi.

Üreticilere toplam 6 milyon TL. dolayında organik tarım desteği ödenmesini beklediklerini belirterek “Organik tarım yapan üreticilerin büyük kesimi kırsal alanda yaşıyor. Zaten organik tarım denince ilk akla gelen zeytin bahçeleri oluyor. Bağarası ve Bağarasının üst kısımlarında bulunan Avcılar, Aslanyaylası, Sofular, Demirçayı, Çavdar, Kaygıllı, Güneyyaka, Güzetepe, Kisir, Karakaya ve Köprüalan gibi mahallelerde ağırlıklı olarak organik tarım yapılıyor. Buralarda yaşayan vatandaşların gelirlerinin büyük bölümü zeytinden elde ettikleri gelirler. Bu bölgede yaşayan vatandaşlar büyük bir merak içinde organik tarım desteklerinin ödenmesini bekliyor. Eğer hükümet bir karar alıp organik tarım desteklerini öderse insanlar rahat bir nefes alacaklar. Hiç değilse kurbanını alarak rahat bir bayram geçirecekler. Kurban Bayramnda harçlıksız kalmayacaklar.”dedi.

Hükümetin dini bayramlar öncesinde emekli maaşlarını öne çektiğini söyleyen Cavit Gayaf “Organik tarım yapan üreticilerde organik tarım destek ödemelerinin öne alınmasını istiyor. Zaten 15 gün gibi bir süre öne almaları yeterli. Organik tarım ödemeleri her yıl eylül ayı içinde yapılıyor. Kurban bayramı da eylül ayında kutlanacak. Bunun için ödemelerin öne alınmasında büyük bir sıkıntının olacağını sanmıyoruz. Sadece küçük bir ayarlama yapılması yeterli olacak. Başta AK Parti Aydın Milletvekilimiz Tarım Komisyonu üyesi Mehmet Erdem olmak üzere diğer Aydın Milletvekillerimiz Mustafa Savaş ve Abdurrahman Öz’den bekliyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.