Son Dakika

• No Posts Found

DSİ: KAMULAŞTIRMA SORUNU ÇÖZÜLENE KADAR ÇALIŞMALARA ARA VERİLDİ

Devlet Su İşleri,kisir çayıİsmail ERAVCI-  ÖZEL

Gazeteniz Yeni Söke’nin 7 Ağustos 2017 Pazartesi günkü sayısında yayınlanan “İKİNCİ DEFA İŞ MAKİNELERİ GERİ ÇEKİLDİ” başlıklı haber ses getirdi. Gazeteniz Yeni Söke’de yayınlan haber üzerine DSİ 21. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kisir Çayı yatak ıslahı çalışmalarında ortaya çıkan kamulaştırma sorunu nedeniyle çalışmalara ara verildiği belirtildi.

Bilindiği gibi Gazeteniz Yeni Söke’nin 7 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan sayısında, DSİ tarafından Kisir Çayında yürütülen yatak temizliği ve ıslahı çalışmalarının edata yılan hikayesine döndüğü ve son 4 ay içinde iş makinelerinin işi bitirmeden ikinci defa geri çekildiği ve özellikle mahalle sakinlerinin bu işe şaşıp kaldığı konusunda Nalbantlar Mahalle Muhtarı Ünal Musacalı’nın görüşlerine yer verilmişti. Haber üzerine AK Parti Söke İlçe Teşkilatı’da Koçarlı- Bağarası Sulaması 2. Kısım işi kapsamında Kisir Çayı ıslahı hakkında Gazeteniz Yeni Söke’de çıkan haberle ilgili DSİ Bölge Müdürlüğünden bilgi istemişti.

Konuya ilişkin DSİ 21. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Bölge Müdürlüğümüz sınırları dahilinde yapımı devam eden Koçarlı Bağarası Sulaması 2. Kısım işinde Kisir Çayı (T-17 Tahliye Kanalı) ıslah çalışmalarına başlanmış ve Km: 2+000’e kadar kazı çalışmaları tamamlanmıştır. Aplikasyon çalışmalarında Km:2+000’de arazisi bulunan Ü.C. adlı vatandaşın arazisine yaklaşık 3-4 metrelik şehitvari vaziyette ihlal olunacağı anlaşılmıştır. Vatandaşımız ile yapılan görüşmelerde sonuç alınamamış ve Ü.C adlı vatandaşımız arazisine girmemize izin vermemiştir. Buna istinaden 24 Temmuz 2017 tarihinde kamulaştırma sorunu çözülene kadar çalışmalara ara verilmiştir.”denildi.

DSİ 21. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamanın sonuç bölümünde ise şu görüşlere yer verildi. “Toplulaştırması TRGM yapılan sulama sahasında Kisir Çayı (T-17 Tahlye Kanalı) islah çalışmaları gerekli olan genişlik bırakılmadığı için dere ıslahının yapılabilmesi adına saha içersinde kamulaştırma zaruriyeti hasıl olmuş olup kamulaştırma işlemlerinin DSİ olarak kurumumuz tarafından yapılması akabinde çalışmalara kaldığımız yerden devam edilecektir. Mevcut durumda kamulaştırma şerit genişlikleri ve kamulaştırma planları hazırlanmış olup, Bölge Müdürlüğümüzce incelenmekte ve tasdik aşamasındadır.”

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.