SÖKE ŞEHİR STADYUMU SEZONA YETİŞECEK

söke şehir stadyumuİsmail ERAVCI 

Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Turan Günen son günlerde haksız eleştirilerle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, bu sezon Söke çim sahanın komple bakımdan geçirildiğini söyledi. Turan Günen Söke Şehir Stadyumunun maçlara yetişeceğini de sözlerine ekledi.

Turan Günen dün muhabirimize açıklamalarda bulunarak “Bizim tesislerimiz genel müdürlük talimatı ile vatandaşların ve sporcuların kullanımı için 24 saat açık bulunuyor. Herkes stadyumdan ve spor salonlarımızdan yararlanabilir. ”dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüklerinin her hangi bir ödenek ve bütçesinin olmadığını belirten Turan Günen “Stad ve spor salonlarında yapılacak olan bakım, onarım, tadilat, yenileme ve ihtiyaç malzemelerini İl Müdürlüklerine bildiriliyor ve bu ihtiyaçlar il müdürlükleri tarafından karşılanıyor. Bunun yanında bazı noktalarda ilçemizdeki diğer kurumlarla dayanışma ve işbirliği içerisinde de çalışmalar olmaktadır. ”dedi

Son bir yıl içinde çim saha ile ilgili yapılan bakım ve onarımlarla ilgilide bilgiler veren Turan Günen “Cim saha sezon içinde kullanımdan dolayı yıprandığından her sezon bakıma alınmaktadır. 2016 yılın son aylarında çim sahanın etrafını saran tel örgüler komple değişti. Çim sahanın çevresinde bulunan atletizm pisti sentetik çimle kaplandı. Haziran ayında mevcut zemin komple kaldırıldı ve zemine kaliteli toprak serilerek en iyi çim olan çelik çimler ekildi. Çim ekimi temmuz ayında yapılırken bir ayda saha çok daha sorunsuz bir çimlenme oldu. Bir ay sonra çok daha güzel bir saha olacak. Bize müteahhit firma Eylül ayında sahanın kullanılabileceğini söyledi. Ama kesin olarak maçlara yetişecek. Bunun yanında Söke Şehir Stadyumunun oturaklarının yenilenmesi için daha önceden planlaması yapılarak sezona yetişecek. Sökeli sporseverler yeni sezonda yeni oturaklarda oturarak kaliteli ortamda maçlarını izleyecekler. Oturaklarını kısa süre içinde yenilenmesini bekliyoruz.

Yine arka sentetik saha çalışmalarında çevre tel örgüleri komple değişti. Eski halı kaldırıldı. Alt yapısı düzenlenerek bu bölgede ilk sayılabilecek pro 2 kalite olarak adlandırdığımız en üst kalite sentetik halı ile kaplandı. Aynı zamanda ışıklandırma yapılarak yine bölgede ilk defa gece antremanları ve yapılmaya başlandı. Bu kapsamda ilk defa gece maçı yapıldı. Futbol kulüplerimiz bu sezonda gece antremanları ve maçları yapabilecek. Böylece büyük bir kolaylık ve imkan sağlanmış olacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.