Son Dakika

• No Posts Found

CAD CAM CİHAZI İLE TEK SEANSTA KUSURSUZ DİŞLERE SAHİP OLABİLECEKSİNİZ


İsmail ERAVCI

Ağız ve diş sağlığında ileri teknoloji olan CAD CAM cihazı Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde hizmet vermeye başladı. Bu uygulama ile birlikte defalarca diş hekimine gitmeye gerek kalmadan tek seansta kusursuz ağız ve dişlere sahip olunabileceği belirtildi.

Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) arasında imzalanan Batı Aydın Mavi Deniz /Sağlıklı Gülüşler Sağlık Turizmi Altyapı projesi kapsamında GEKA tarafından finanse edilen CAD CAM teknolojisi Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde vatandaşların hizmetine girdi.

Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Selma Özcan konuyla ilgili yaptığı açıklamada “CAD CAM bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar destekli üretim anlamına da gelmektedir. CAD CAM teknolojisi bilgisayarların, protezlerin dizaynında ve üretilmesinde kullanılmasıyla ilgili bir teknolojidir. Bu uygulamayla özel bir kamera ile dişin üç boyutlu resmi alınıyor. Alınan üç boyutlu resimler, bilgisayara gönderiliyor ve yapılacak takma dişler bilgisayar ortamında tasarlanıyor. CAD CAM teknolojisi ile defalarca diş hekimine gitmeye gerek kalmadan tek seansta kusursuz restorasyonlara kavuşmak mümkündür.

CAD CAM uygulaması ile birlikte; tedavi süresi kısalarak, estetik ve biyolojik uyumluluğu yüksek materyallerin kullanım imkânı artmıştır. CAD CAM  hata ihtimalini de azaltarak, implant tedavilerinin başarısını ve estetiğini artırmıştır. CAD CAM cihazı Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde vatandaşın hizmetine girmiştir.”dedi.

CAD CAM cihazının Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde hizmete girmesi ile birlikte verimliliğinde en üst düzeye çıkacağını belirten Selma Özcan “CAD CAM cihazı ile birlikte hekimin verimliliği de artacak. İmplant tedavilerinde vatandaşlar 2-3 defa diş hekimine gitmek durumunda kalıyor. Şimdi ise kontrole gitmeye gerek kalmadan tek seferde işlem tamamlanıyor. Böylece hekimde daha fazla hastayı tedavi ediyor, hata payı en aza indirilip kusursuz dişlere sahip olunuyor.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.