Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE OVASI’NDA SULAMA SEZONUNUN SONUNA YAKLAŞIYORUZ


İsmail ERAVCI-ÖZEL

Söke Ovası Sulama Birliği Başkanı Necdet Özekmekçi, Söke Ovasında sulama sezonunun sonuna yaklaştıklarını belirterek, şu anda ası pamuklarda 3. Sulamanın devam ettiğini belirterek, önümüzdeki hafta sonunda üçüncü suların bitme noktasına geleceğini söyledi.

Necdet Özekmekçi, sezon başında yaşanan küçük bir aksaklık haricinde sulama döneminin sıkıntısız olarak devam ettiğini belirterek “Söke Ovasında tek ürün pamuk. Ovanının yaklaşık yüzde 95’inde pamuk ekimi yapıldı. Tüm planlamalar pamuk üzerine yapılıyor. Söke ovasında şu anda üçüncü pamuk suları tüm hızıyla devam ediyor. Önümüzdeki hafta üçüncü suların büyük bölümünün biteceğini düşünüyorum. İkinci ürün pamuklarda birinci sular bitti şimdi ikinci sulamayı bekliyorlar. Önümüzdeki hafta sonundan itibaren ikinci ürün pamukların ikinci suları da başlar. Haziran ayında yağan yağmurlar nedeniyle ikinci ürün pamuk ekimleri biraz geç kaldı. Haziran ayının 20’sinden sonra  ekilen pamuklarda üçüncü suyun yapılacağını sanmıyorum. Üretici Eylül ayında sulamaya pek sıcak bakmaz.

Söke Ovasında ballık dışında pamuklarda sıkıntı gözükmüyor. İyi bir sezon diliyorum. Fiyatların bu seviyede gitmesini bekliyorum. Üreticinin de beklentisi bu yönde. Hem kalite hem rekolte hem de fiyat bakımından çiftçinin sorunsuz bir sezon geçirmesi en büyük dileğimiz. ”dedi. —

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.