Son Dakika

• No Posts Found

HELİKOPTER VE DRONE DESTEKLİ TRAFİK DENETİMİ BAŞLIYOR


İsmail ERAVCI

Yarın başlayacak olan Kurban Bayramı tatili nedeniyle Aydın İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanı dâhilinde huzurunuz mutluluğumuzdur sloganı ile 25 ağustos -04 eylül 2017 tarihleri arasında ki kurban bayramı tatili süresince vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla trafik şube müdürlüğünce il genelinde trafik uygulamalarına ek olarak ilave  tedbirler alındığı bildirildi.

Aydın Valiliğinden bayram süresince alınan tedbirlerle ilgili yapılan açıklamada,  kurum ve kuruluşlar ile koordineli olarak işbirliği içerisinde daha etkin duyarlı ve kesintisiz tedbirler alınacağı belirtilerek “.Aydın ilimiz turizm bölgesi olması ve kurban bayramı tatili nedeniyle; bayram tatili süresi içinde 7/24 yol kontrolü yapılacak, ana alter yol güzergâhlarında trafik akışını sağlamak için havadan helikopter destekli trafik denetimi yapılacaktır.

Yol güzergâhlarında iha/drone ile yol ve trafik kontrolü yapılacak, aşırı hız yapmaya müsait yollarda radar hız kontrolü yapılacak, kaza olayların yoğunlaştığı bölgelerde maket trafik aracı uygulaması yapılacak vatandaşlarımızın trafik kurallarını ihlalelerinde yasaların belirtiği cezalarla cezalandırılıcaktır.

Trafik güvenliğinin temel unsurunun bilimsel ve yılların deneyiminin oluşturduğu kurallar bütünü olduğu ve bu kuralların ihlalinin hoş görülmesi ve cezasız bırakılmanın mümkün olmadığı açıktır. Temel amacımız vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak ve trafikte yaşanan can ve mal kayıplarının yaşanmamasıdır. Bütün vatandaşlarımızın ve sürücülerimizin trafik kurallarına tam olarak uymaları ve güvenli bir şekilde seyahat ederek sevdikleri ile birlikte kazasız huzur içerisinde bir bayram geçirmelerini diliyoruz.”denildi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.